איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה?

איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה? כל התשובות כאן

איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה שייתכן שנשלחו ולא התקבלו? בעקבות ריבוי הסוגיות הבירוקרטיות שבמנגנוני הטלת הדוחות, חשוב להבין כיצד בודקים את רישום דוחות התנועה שצברתם וכיצד פועלים מולם כדי להימנע מסנקציות הנוגעות לרישיון הנהיגה.

דברים רבים עלולים להשתבש במתן דוח תנועה: השוטר רשם לכם דוח על טלפון נייד אך איבדתם אותו. קיבלתם הביתה צילום ממצלמת מהירות, אך מי שביצע את העבירה הוא בכלל אחיכם שנמצא כעת בחו"ל. אולי אפילו ביקשתם להמיר את הדוח באזהרה אך מעולם לא קיבלתם תשובה או אישור בפועל. כל אלו ועוד שפע סיטואציות אפשריות מתנקזים לקריאת המאמר הזה, בסיומו כל אדם יוכל להבין איך לבדוק אם יש לו דוחות תנועה בקלות ובמהירות. 

איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה דרך האינטרנט?

  1. תוכלו לבדוק אם יש דוחות תנועה באמצעות פנייה למרכז פניות הנהגים הארצי – מפנ"א. מספר המרכז הוא 110 מכל טלפון (יש להקיש לאחר מכן על שלוחה מספר 2) ובו תוכלו לבדוק את קיומם של דוחות ברירת משפט, קנסות תעבורה, בקשות להישפט או להסבת דוחות וגם לפנות בבקשה לקבלת העתק חדש מדו"ח שאבד או שהושחת.
  2. אפשרות נוספת היא להתעדכן במצב הנקודות הקיים לחובתכם במשרד הרישוי. דוחות תעבורה כידוע, מצמידים אליהם לא רק קנסות כספיים אלא גם נקודות רישוי. איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה במשרד הרישוי? דרך אתר האינטרנט של משרד הרישוי, או באמצעות עמדות הטפסים הממשלתיות המותקנות ברשת סופר פארם בעלות של 10 שקלים. הדו"ח מראה גם נקודות מדוחות שהופקו ועדיין לא שולמו. 

גיליתי על דו"ח במערכת. מה הלאה?

אם בדקתם איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה וגיליתם על דו"ח מסוים ממש עכשיו, תוכלו עדיין לשלם אותו, כל עוד לא חלפו 90 ימים ממתן הדוח. אם המועד לתשלום חלף, כעת עליכם לגשת לבנק הדואר ולקבל שובר לתשלום כפל קנס, שכן בסיום 90 הימים צובר הקנס תוספת בשיעור 50%. כעבור חצי שנה יתווספו 5% נוספים וכך הלאה עד לתפיחה שעלולה להגיע גם לאלפי שקלים כל עוד אינכם מטפלים בה ומתעלמים מחובת התשלום. 

אם מדובר בדוח שלא אתם ביצעתם, או שברצונכם להימנע מלשלם אותו בעקבות טענה כלשהי, תוכלו להגיש ערעור על דוח משטרה בכמה דרכים אפשריות:

דרך אחת היא לברר מי הנהג שביצע את העבירה ולהגיש בקשה להסבת הדוח על שמו. 

דרך שנייה תהיה להגיש בקשה להמרת הדוח באזהרה, כל עוד לא ביצעתם עבירות נוספות בשנים האחרונות ולא נרשמו לכם אזהרות קודמות. 

הדרך השלישית היא להגיש בקשה להישפט, שבה תידרשו לכפור באשמת העבירה ולהציג טיעונים וראיות שתומכים באי ביצוע העבירה המיוחסת לכם. מאחר והדבר מהווה מעין ערעור על דוח תנועה שניתן לכם על ידי משטרת ישראל, מומלץ לפעול אך ורק עם עורך דין תעבורה שיתמודד עבורכם עם התובע המשטרתי והשופט. לא פעם נהגים שפועלים לבדם בבית המשפט מגלים לתדהמתם כי לא רק שהואשמו בעבירה בסופו של דבר, אלא שהוטל עליהם קנס משמעותי בהרבה לתשלום וייתכן שגם עונשים נוספים. 

ביטול דו"ח תנועה 

אם הבנתם איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה וגיליתם שלחובתכם יש דוחות כלשהם, קיימת דרך לבטל אותם רק בנסיבות חריגות. אחת הדרכים הללו, היא לבקש להמיר את הדוח באזהרה או להסב אותו כאשר בפועל עד למתן התשובה, כבר חולפים 90 הימים ואז מוטל כפל קנס יחד עם צבירת נקודות הרישוי. עורך דין תעבורה מיומן ומנוסה יוכל להגיש בקשה לביטול בעילה המתאימה לכך.

טענה נוספת לביטול של דוחות תנועה תהיה כאשר מתגלה שדוח מסוים נגרם בעקבות עבירה של נהג אחר, גם הפעם באיחור מעבר ל-90 הימים כך שנדרש ביטול הדוח הקודם והגשתו מחדש על שם הנהג הרלוונטי. פעולה זו מצריכה מבעל הדוח הנוכחי וממבצע העבירה עצמו לערוך תצהיר משפטי מול עורך הדין והוא יצורף לבקשת הביטול.

אפשרות שלישית ואחרונה היא להגיש בקשת ביטול כאשר חולפת שנה מהגשת הבקשה להישפט על דוח ברירת משפט. אם הוגשה בקשה להישפט אך לא נקבע תאריך לדיון במשך שנה ויותר, ניתן יהיה לטעון להתיישנות הדוח ולקבל בגינו ביטול מוחלט.  

משהבנתם איך לבדוק אם יש לכן דוחות תנועה ומהן דרכי הפעולה המתאימות, מומלץ לפנות לעורך הדין ניר שלום. עורך הדין מתמחה בעבירות תעבורה ומטפל בלקוחות רבים שצברו דוחות תנועה. עורך הדין מגיב לכל דוח ולכל מקרה בצורה המתאימה ביותר, תוך שקלול של כל נסיבות העבירה ונסיבותיו האישיות של הנהג ובמטרה להימנע מהפעלת סנקציות הנוגעות לרישיון הנהיגה ולרישום תעבורתי כלפי הנהג.

שאלות תשובות בנושא איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה

  • קיבלתי דוח. האם ניתן לבקש להישפט ובמקביל להמיר אותו באזהרה?  

לא. יש לבחור בדרך אחת בלבד לפעולה מול כל דוח. אם קיימים כמה דוחות, ניתן לפעול בדרך שונה עבור כל אחד מהם, רצוי באופן שקול ואסטרטגי. 

  • נאמר לי שהדוח יישלח בדואר אך לא קיבלתי דבר.

מומלץ שלא להמתין ולבדוק האם הדוח קיים במפנ"א ובמשרד הרישוי. כדי לבדוק אם יש לי דוחות תנועה, יש לחייג 110 מכל טלפון או לבצע בדיקה דרך אתר משרד הרישוי.

איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן