הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים – כיצד?

מדי שנה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פוסל את רישיון הנהיגה לנהגים רבים. אולם חשוב לדעת כי החלטתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים איננה סוף פסוק וניתן להגיש עליה ערר. לשם כך יש לפנות אל עורך דין תעבורה המתמחה בתחום ייחודי זה אשר יפעל לשינוי ההחלטה.

שלילת רישיון נהיגה

נהיגה היא פעולה הדורשת כשירות רפואית, פיזית ונפשית, על מנת שהנהג לא יהווה סכנה לעצמו ולאחרים. מתוך תובנה זו קם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הכפוף למשרד הבריאות. תפקידו של גוף זה הוא לבצע בדיקות רפואיות לנהגים, בהתאם לדיווחים שמקבל הוא מגופים שונים כגון משרד הרישוי, המשטרה, צה"ל וביטוח לאומי ולקבוע את כשירותו או אי כשירותו של נהג.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הנקרא בקיצור המרב"ד, רשאי להורות על שלילת רישיון נהיגה לתקופה מקסימאלית של שנה וכן להמליץ על מתן רישיון לנהג בכפוף לתנאים מסוימים, למשל עריכת בדיקות רפואיות תקופתיות.

מי מקבל זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזמן לבדיקות מגוון רחב של נהגים. לדוגמא, מי שביצע עבירות תנועה מרובות, מי שרישיונו נשלל בשל נהיגה בשכרות, נהגים אשר היו מעורבים בתאונת דרכים, אנשים קשישים אשר יש לבדוק את כשירותם לנהוג מפאת גילם, מי שסובל מבעיות רפואיות שונות וכיו"ב. כיצד מחליט המכון הרפואי לבטיחות בדרכים את מי לזמן לבדיקה? כאמור מעלה, באמצעות דיווחים המגיעים אליו מהגורמים השונים.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבסס את החלטתו בעניין הכשירות לנהיגה, באמצעות מידע רפואי שבידו על מצבו של הנהג, כמו גם על בדיקות רפואיות הנערכות לו במכון ולעיתים גם על ידי גורמים חיצוניים. לא פעם, ממליץ המכון הרפואי לבטיחות בדרכים על שלילת רישיון נהיגה כאשר אין הצדקה לכך ועל כן יש מקום להגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על ההחלטה באמצעות עורך דין לתעבורה.

הגשת ערר

על החלטותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ישנה אופציה להגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועל כן אף אם נשלל רישיונכם, אל תוותרו ופנו אל עורך דין תעבורה. בדרך כלל על הערר להיות מוגש תוך 30 יום מהמועד בו נתן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים את החלטתו בדבר שלילת רישיון הנהיגה. ועדת הערר מורכבת משלושה רופאים אשר

אשר בסמכותם לבטל או לשנות את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כלומר, הועדה רשאית להשיב לנהג את רישיונו, בניגוד להחלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כמו כן, מוסמכת הועדה להתנות את השבת הרישיון בתנאים מסוימים.

קבלת הערר אינה עניין של מה בכך ויש להציג בפני הועדה נימוקים מבוססים אשר יצדיקו את שינוי החלטת המרכון הרפואי לבטיחות בדרכים. על כן, על הנהג להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה אשר יכתוב את נימוקי הערר וייצג את הנהג בפני הוועדה. במקרים רבים, ייצוג משפטי מקצועי מביא להשבת הרישיון וביטול החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ייצוג של עורך דין תעבורה

אם רישיון הנהיגה שלכם נשלל וברצונכם להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מומלץ לפנות כאמור אל עורך דין תעבורה. אמנם, מבחינה פרוצדורלית רשאי הנהג להגיש את הערר באופן עצמאי אך ללא ייצוג משפטי מקצועי, הסיכוי לקבלתו נמוך מאוד.

עורך דין תעבורה העוסק בתחום זה של שלילת רישיון נהיגה, מכיר היטב את התנהלותו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ואת פעילות ועדת הערר.

כמו כן, עובד הוא בשיתוף פעולה עם מיטב המומחים הרפואיים. על כן לעורך הדין הכלים המקצועיים, הידע והניסיון לכתיבת ערר מנומק ומבוסס, אשר יכול להביא לשינוי החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

בין היתר, ידאג עורך הדין לקבלת חוות דעת של מומחה רפואי, אשר תסתור את חוות דעתו של הרופא מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אשר המליץ על שלילת רישיון נהיגה. בהקשר זה נציין כי מומלץ לפנות אל עורך דין דיני תעבורה כבר עם קבלת זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת לנסות ולמנוע את פסילת הרישיון מלכתחילה.

נקלעת לבעייה תעבורתית? צריך עורך דין תעבורה לצידך בכל בעיית נהיגה בפסילה? צריך ליווי בהגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן