תוכן עניינים

חבלה של ממש

כאשר תאונת דרכים מלווה בנפגעים, אחת השאלות העומדות על הפרק הנה האם מדובר בחבלה רגילה, שהנה חבלה קלה, או שמא מדובר על חבלה של ממש. להבחנה זו משמעות רבה מאוד עבור הנהג בשל הבדלי הענישה ועל כן, ישנה חשיבות רבה לפנייה אל עורך דין תעבורה, אשר יפעל למזעור הנזק מן ההליך המשפטי.

חבלה קלה לעומת חבלה של ממש

החוק בישראל אינו מגדיר מהי חבלה קלה ומהי חבלה של ממש. הבחנה זו הנה יציר הפסיקה וזו קבעה עד כה כי חבלה של ממש היא קרע או שבר. על כן, כל פגיעה שאינה אחד מאלו, תיחשב לחבלה קלה. מדוע הבחנה זו חשובה? מן הטעם שכאשר מדובר על תאונת דרכים שגרמה לחבלה של ממש, החוק מחייב פסילת רישיונו של הנהג לתקופה של 3 חודשים לפחות, ללא קשר לשאלה באיזו עבירה הורשע הנהג.

לעומת זאת, עת שמדובר על חבלה קלה, עונש המינימום הנ"ל יחול רק כאשר הנהג הורשע בעבירות מסוימות כגון נהיגה ברשלנות או אי ציות לתמרור עצור.

חובת פסילה של 6 חודשים

חשוב לציין כי בימים אלו עומדת על הפרק הצעת חוק הנוגעת לתאונות דרכים עם חבלות של ממש. ההצעה מבקשת להעלות את חובת הפסילה של רישיון הנהיגה מ 3 חודשים, לפסילה של 6 חודשים. נכון לכתיבת שורות אלו, הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה והיא תידון בעתיד הקרוב בוועדה כהכנה לקריאה שניה ושלישית…

לאור ניסיונו העשיר של עורך דין ניר שלום שהנו עורך דין לתעבורה, הוזמן להשתתף בישיבות הכנסת הדנות בהצעת החוק, נוכח הידע המשפטי הרחב שלו וניסיונו המקצועי הרב בתחום זה.

פנייה אל עורך דין מומחה בתחום

הואשמת בעבירת תעבורה לאחר תאונת דרכים? אתה זקוק לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תעבורה, אשר יעניק לך את ההגנה המשפטית הטובה ביותר. עורך הדין ניר שלום, הוא מומחה לתעבורה, בעל עשרות שנות ניסיון, במסגרתן הביא לזיכויים רבים בתיקים מסוג זה ולהפחתה משמעותית בעונשו של הנהג. 

כך למשל, בהיותו בעל תואר חוקר ומשחזר תאונות דרכים, המקנה לו זכות להגיש חוות דעת לבית המשפט הצליח פעמים רבות למצוא פגמים בחומר הראיות אשר הובילו לסגירת התיק או למתן עונש מופחת של קנס או פסילה על תנאי.

במקרים אחרים, הוכיח עורך דין שלום כי הפגיעה הנה חבלה קלה ולא חבלה של ממש, כפי שניסתה התביעה לטעון ולא פעם, הצגה נכונה של נסיבותיו האישיות של הנהג, על ידי עורך דין שלום, הובילה את בית המשפט להקל משמעותית בעונשו של הנהג.

נקלעת לבעייה תעבורתית? הואשמת בעבירת תעבורה לאחר תאונת דרכים? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון:077-9976882  מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

צור קשר

מאמרים אחרונים

תאונת דרכים לנהג חדש

תאונת דרכים לנהג חדש

מה קורה כאשר מתרחשת תאונת דרכים לנהג חדש? כל תאונת דרכים חושפת את הנהג האשם בתאונה לחקירת משטרה ולאפשרות של כתב אישום. קל וחומר היכן

קרא עוד »
דילוג לתוכן