ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בדיקת כשירותם של נהגים הוא תפקידו המרכזי של המרב"ד ובשמו המלא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. קיבלתם זימון מהמרב"ד? רישיון הנהיגה שלכם עלול להישלל ולכן, אל תתמודדו עם זה לבד, פנו אל עורך דין תעבורה אשר ייצג אתכם מול גוף זה.

דרכי ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובקיצור, המרב"ד עורך בדיקות רפואיות עבור משרד הרישוי, במטרה לאתר נהגים הסובלים מבעיה רפואית, פיזית או נפשית, אשר משפיעה על נהיגתם באופן המסכן אותם ואת הציבור. לשם כך, מזמן המרב"ד את הנהג לבדיקות שונות אשר בסיומן ממליץ הוא למשרד הרישוי האם יש הסכמה על שלילת רישיון נהיגה או אם לא.

כמו כן, יכול הוא להציע גם להותיר את רישיונו של הנהג בתוקף אך בכפוף לתנאים מסוימים כגון מעקב רפואי. לרוב, משרד הרישוי מקבל את המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ואם נשלל רישיונו של הנהג, הרי שחל עליו איסור לעלות על ההגה, היות שזוהי עבירה של נהיגה בפסילה. משכך, על הנהג לעשות כל שניתן כדי למנוע את פסילת הרישיון ולשם כך, עליו להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה.

חשיבות הייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המרב"ד שולח זימון לבדיקות כשירות נהיגה בעקבות בקשה שהפנה אליו משרד הרישוי מסיבות שונות. כמו כן, לעיתים מגיע הזימון בשל דיווח של רופא על ליקוי פיזי או נפשי של הנהג, הדורש בירור האם הנו כשיר לנהיגה. מדובר בין היתר במצבים רפואיים של אפילפסיה או בעיות ראייה, במצבים נפשיים מורכבים אשר יש בהם כדי להשפיע על יכולת הנהיגה ובטיחותה, שימוש בסמים יכול להביא לקבלת זימון לבדיקה במרב"ד וכיו"ב. במסגרת ההליך, יעבור הנהג בדיקות רפואיות ו/או פסיכולוגיות על ידי צוות המכון ו/או יופנה לבדיקות אצל גורמים אחרים.

כמו כן, מתבקש הנהג להעביר לידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מסמכים רפואיים המעידים על מצבו. בתום התהליך, לאחר שקיבלה הועדה הרפואית את תוצאות הבדיקות ועל בסיס התיעוד הרפואי שהציג הנהג, תגבש היא המלצה האם הנהג כשיר או אינו כשיר לנהיגה. מכאן, נובעת חשיבותו של הייצוג המשפטי של עורך דין תעבורה, אשר יש בו כדי להשפיע עד מאוד על החלטת הועדה.

חשיבות הייצוג המשפטי

הנחת המוצא של נהגים רבים היא כי אם הם אכן כשירים לנהיגה, אז המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יגיע לאותה מסקנה בתום הבירור ולא ישלול את רישיונם. הלכה למעשה, לא פעם נשלל רישיון הנהיגה למרות שאין הצדקה ממשית לכך ולו היה הנהג מיוצג על ידי עורך דין תעבורה, ישנו סיכוי טוב כי ניתן היה למנוע תוצאה זו.

מדוע ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשוב? משום שעורך הדין יודע אלו מסמכים רפואיים להגיש למרב"ד על מנת שתצטייר תמונה המשקפת באופן אמיתי ומדויק את מצבו של הנהג. שנית, אף אם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים המליץ על שלילת רישיון הנהיגה, עורך דין תעבורה ימצה את כל ההליכים המשפטיים לביטול ההחלטה, החל מפנייה למשרד הרישוי בבקשה שלא לקבל את המלצת המרב"ד וכלה בהגשת ערר על החלטת הועדה הרפואית.

נהיגה בפסילה

היה ורישיון הנהיגה נשלל על ידי משרד הרישוי בעקבות המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הנהג אינו רשאי לנהוג עד לתום תקופת השלילה. אם יעשה כן, הוא מבצע עבירה של נהיגה בפסילה. עבירה זו דינה, על פי החוק, מאסר בפועל של עד שלוש שנים ומשכך, חשוב מאוד להימנע מתרחיש זה.

ראשית, על ידי פנייה אל עורך דין תעבורה עם קבלת הזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת שיפעל למניעת שלילת הרישיון וימצה את כל ההליכים בעניין זה, לרבות הגשת ערר כאמור, אם הועדה הרפואית הראשונה החליטה על פסילת הרישיון. שנית, אם נתפסתם נוהגים ללא רישיון, פנו אל עורך דין תעבורה אשר יתן לכם ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ביחד אתכם בהליך המשפטי ויעשה כל שניתן על מנת למנוע מאסר בפועל ולהגיע להסדר טיעון עם התביעה, על ענישה מקלה כגון פסילת רישיון למשך פרק זמן נוסף או מאסר על תנאי.

צריך ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? נקלעת לבעייה תעבורתית? נהיית מעורב בתאונת דרכים? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן