כמה עולה עורך דין תעבורה?

כמה עולה עורך דין תעבורה? כל הפרטים

הוא אמנם לא עורך דין חברות שמלווה אתכם בכל צעד ופעולה. גם לא עורך דין נדל"ן ששותף לכמה מהחלטות החיים היקרות ביותר. אבל עורך דין תעבורה הוא בכל זאת, אחד מעורכי הדין ההכרחיים והעיקריים שתפגשו במהלך חייכם ומי שעשוי להכריע את כף המאזניים בהתמודדות הישירה שלכם עם מערכת החוק והמשפט.

 

טווח שירות רחב וכך גם העלויות

אז כמה עולה עורך דין תעבורה? כמובן שמדובר בשאלה רחבה, שכן לא די בהיותו של עורך הדין קו ההגנה הראשון והמובהק שלכם מול מערכת תביעות שלמה ומשומנת, אלא שהוא גם מטפל במגוון רחב ביותר של מקרים ותרחישים – מקנסות ברירת משפט על נהיגה במהירות מופרזת ועד תיקי נהיגה בשכרות, בריחה משוטרים, הפקרה ותאונות דרכים קטלניות שעלו בחיי אדם.  

בכלליות, קיימות שלוש דרכי התקשרות ותשלום לעורך דין תעבורה: הראשונה והמקובלת היא שכר טרחה קבוע, בו עורך הדין נוקב במחירו הרגיל בעבור שירותי התיק הנדרשים. השנייה היא תשלום דרך שכר טרחה על בסיס אחוזים והשלישית היא שכר טרחה המבוסס על תשלום מקדמה ואחוזים לאחר מכן בהתאם להיקף ההצלחה בתיק. 

 

סיבות אפשריות לשינויים בשכר הטרחה

כמובן שבכל מקרה, עולה עורך דין תעבורה בהתאם למיומנותו, המוניטין שלו, הוותק המקצועי, הניסיון ומורכבות התיק. בהתאם לכך, יכולים להיות מקרים שבהם גובים סכום ראשוני עבור פתיחת התיק בשיעור של כמה אלפי שקלים, או מקרים שבהם תחילה יש לשלם עבור ייעוץ ורק מאוחר יותר להחליט האם יש טעם וצורך בפעולות נוספות מצד עורך הדין. 

כך לדוגמה, אנשים שמחפשים עורך דין תאונות דרכים בשל מעורבותם בתאונת דרכים קטלנית (תאונה שבה נהרג אדם) מעוניינים להתייעץ משפטית לגבי פסילת רישיון שתוטל עליהם לפרק זמן של שנים. אחרים יזדקקו לעורך דין שייצג אותם במעצר או בבדיקות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. נהגים אחרים ירצו לשלם בעבור הגעתו של עורך דין לזירת התאונה ועוד. 

במקרים שבהם עורך הדין מסכים לייצג בכפוף לתשלום המתבסס על הצלחה בתיק, סימן שהוא מאמין מאוד בסיכוי המשפטי. אם עורך הדין דורש מכם תשלום גבוה מאוד ומראש, מומלץ לדחות את ההחלטה על הייצוג עד להתייעצות עם עורך דין תעבורה אחד נוסף לכל הפחות ולהבין האם הסיכוי המשפטי במקרה שלכם שווה את עלות הטיפול שנדרשה מכם. 

כחלק ממערך השיקולים, יש להביא למשוואה את כמה עולה עורך דין תעבורה ביחס לעונש הצפוי במקרה של הרשעה. 

 

כמה עולה עורך דין תעבורה? כל המחירים לפניכם:

כמה עולה עורך דין תעבורה? להלן מחירי שירות אפשריים של עורך דין תעבורה, כפי שנמדדו ממספר אתרים המתמקדים בתעריפים ועלויות משפטיות בתחום:

פגישת ייעוץ מקדימה/ ראשונית עם עורך דין תעבורה – 500-1,000 ₪

ייעוץ משפטי לפני חקירה (כולל סימולציה והכנת הנחקר) – 2,500-6,500 ₪

טיפול בכתב אישום שכבר הוגש – 2,500-20,000 ₪

חוות דעת מומחה בדיני תעבורה – 7,000-12,500 ₪ 

שליחת בקשה להישפט, המרה באזהרה או בקשה לביטול דו"ח – 2,500-6,000 ₪

טיפול בתיק נהיגה בשכרות (המחיר הסופי נקבע על סמך כמות האלכוהול המיוחסת בעבירה, האם מדובר בעבירה ראשונה או חוזרת, האם זהו נהג צעיר ועוד) – 7,000-17,000 ₪ 

טיפול בתיק נהיגה בזמן פסילה (כתב אישום) – 10,000-25,000 ₪

טיפול בתיק נהיגה עם רישיון שאינו בתוקף (הסכום הסופי נקבע על פי הזמן שחלף ממועד פקיעת הרישיון בדרך כלל) – 3,000-6,000 ₪

עורך דין תאונת דרכים (כתב אישום) – 8,000-25,000 ₪ 

טיפול בתיק הפקרה (פגע וברח) – 20,000-50,000 ₪

טיפול בתיק גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים – 100,000-750,000 ₪ 

טיפול בהליכים מול משרד הרישוי – 1,500-5,500 ₪ 

 

פערים אפשריים בעלויות המשפטיות

  1. ככל תחום מקצועי, גם בעולם המשפט נגבה שכר הטרחה לא רק בהתאם לסוג השירות המבוקש, אלא בהתאם למקצועיות, הניסיון והמיומנות. יחד עם אלו, חשוב להביא בחשבון משתנים נוספים שנכנסים לעלויות בבואנו לבדוק כמה עולה עורך דין תעבורה, כמו למשל גודל המשרד ומיקומו. מבחינה סטטיסטית, משרדים במרכז הארץ גובים שכר טרחה גבוה יותר מאשר עורך דין בודד בפריפריה. יחד עם זאת, אין זה אומר שמשרד המחזיק בכמה עורכי דין "מרמה" במחיר, אלא שעלויותיו שונות מטבען.
  2. נתון נוסף וחשוב לא פחות הוא המיקוד הגיאוגרפי למיקום העבירה. ככל שמדובר בטיפול פיזי בתיק מסוים, כמו למשל ייצוג במשפט, מעצר, פסילה מנהלית באגף המשטרתי – מומלץ לבחור עורך דין תעבורה מקומי שוודאי מכיר טוב יותר את הנפשות הפועלות ו"שוחה" כראוי במדיניות והלך הרוחות במקומות אלו, דבר שבוודאי יוכל להועיל משמעותית להצלחת הטיפול בתיק. ולכן, אם הליך תעבורה נגדכם מתנהל באזור המרכז, מומלץ להשקיע מעט יותר בשכר הטרחה ולבחור בעורך דין מקומי. 

 

שאלות תשובות בנושא כמה עולה עורך דין תעבורה

  • מתי יש צורך לשלם על חוות דעת מומחה?

חוות דעת מומחה בתחום התעבורה נדרשת כאשר יש צורך לנתח מקרים מורכבים (תאונות דרכים עם נפגעים לדוגמה) או לבחון כלים טכנולוגיים מסוימים כמו מצלמה טקטית, רמזור, ינשוף וכו'. חוות דעתו מסייעת מהותית בתיקים קשים ומורכבים שמנוהלים נגדכם.

  • האם ניתן לבקש מעורך הדין הנחה?

ככל נותן שירות אחר, גם הסיכום ביניכם לעורך הדין ייקבע על סמך יכולות, רצון טוב, סיכויי התביעה ואפשרויות הגמישות בהתאם לנסיבות אישיות. לא כל עורך דין תעבורה יאפשר זאת ומומלץ שלא להתפשר על עורך הדין שממהר להפחית ממחירו מסיבה לא מוסברת.

כמה עולה עורך דין תעבורה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן