מעצר בתיקי תעבורה

לא מעט מתיקי התעבורה כוללים את מעצרו של הנהג על ידי המשטרה. במצב זה, יש חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי של עורך דין תעבורה אשר יפעל לשחרורו של הנהג ממעצר ולסגירת התיק נגדו במינימום נזק.

מעצר בתיקי תעבורה? יש לך זכות להיוועץ עם עורך דין תעבורה

הצעד הראשון בעת מעצר בתיקי תעבורה הוא לבקש להיפגש עם עורך דין תעבורה ומדובר בזכות החשובה ביותר של נעצרים על מנת לשמור על זכויותיהם ולהימנע מהפללה עצמית. בעת מעצרו, על השוטר חלה חובה ליידע את הנהג כי הוא רשאי להיוועץ עם עורך דין ואם לא מילא אחר חובה זו, עובדה זו יכולה לשמש כטענת הגנה המחלישה את ראיות התביעה במידה שיוגש כתב אישום.

חשוב לדעת כי לא פעם, חוקרי המשטרה מנסים לנצל את תום הלב של עצורים בתיקי תעבורה ואת חוסר המודעות שלהם לזכויותיהם ומתחילים בחקירה טרם נפגש הנהג עם עורך דין. שימו לב כי אתם יכולים לשמור על זכות השתיקה ולבקש להמתין עם פתיחת החקירה עד אשר תיפגשו עם עורך דין.

הכנה לחקירה ושחרור מהמעצר

תפקידו של עורך דין לתעבורה בשלב המעצר הוא קודם כל להכין את הנהג לחקירה. עורך הדין שומע מהנהג את השתלשלות העניינים שהובילה למעצר ועל בסיס כך מכין אותו מהן השאלות שהוא צפוי להישאל בחקירה, כיצד להימנע מהפללה עצמית, אלו טקטיקות מפעילים החוקרים לצורך איסוף הראיות וכיו"ב. כמו כן, פועל עורך הדין לשחרורו של הנהג ממעצר, אם שחרור מוחלט ואם שחרור למעצר בית או שחרור בתנאים, הכל על פי נסיבות המקרה.

לא ניתן להכביר בחשיבותו של הייעוץ משפטי טרם החקירה היות שהדבר יכול לעשות את כל ההבדל בין סגירת התיק ללא המשך הליכים, לבין הגשת כתב אישום נגד הנהג.

עבירות תעבורה

עורך דין המתמחה בענף משפטי זה, מייצג נהגים בתיקי תעבורה שונים, שהרי מדובר בתחום רחב מאוד הכולל מגוון של עבירות. אחת העבירות הנפוצות ביותר היא נהיגה בשכרות אשר כתב אישום בגינה חושפת את הנהג לעונש של שלילת רישיון נהיגה, צבירת נקודות לחבותו של הנהג וקנס כספי. נהגים רבים נעצרים בשל נהיגה בפסילה, כאשר בישראל ישנם מספר גורמים אשר מוסמכים לפסול את רישיון הנהיגה ומדובר בעבירת ברת מאסר.

למרבה הצער ישנן גם תאונות דרכים המובילות למעצרו של הנהג וכאשר מדובר על מעורבות עם תאונת דרכים קטלנית זו יכולה להסתיים בכתב אישום חמור נגד הנהג בגין הריגה או גרימת מוות ברשלנות. בכל מקרה של מעצר בתיקי תעבורה יש לפנות אל עורך דין לתעבורה מקצועי ומנוסה, אשר ילווה את הנהג בכל שלבי ההליך המשפטי ויעניק לו את ההגנה הטובה ביותר.

ניהול התיק

עורך דין לדיני תעבורה המייצג נהגים בהליכי מעצר, פועל כאמור ראשית כל לשחרור הנהג ממעצר ועושה כל מאמץ להביא לסגירת התיק ללא הגשת כתב אישום. בזאת אנו רואים את חשיבותו של הייצוג המשפטי כבר בשלב המעצר כאשר זה יכול למנוע הפללה עצמית של הנהג בעבירה המיוחסת לו ובמקרים רבים למנוע הגשת כתב אישום. היה והתביעה החליטה על העמדה לדין, עורך הדין בוחן לעומק את ראיות התביעה ובמקרים רבים מוצא בהם פגמים המובילים את התובע לסגת מכתב האישום.

אפשרות נוספת העומדת לרשותו של עורך דין לענייני תעבורה היא לנהל משא ומתן עם התביעה על הסדר טיעון מקל, בהתאם לנסיבות המקרה. לעניין זה נדגיש כי חשוב מאוד לפנות אל עורך דין לתעבורה המתמחה בענף משפטי זה ובעל ניסיון רב שנים בייצוג נהגים בתיקי תעבורה בכלל ובעבירה המיוחסת לנהג בפרט.

נקלעת לבעייה תעבורתית? נעצרת עקב עבירת תנועה? צריך ייעוץ לגבי מעצר בתיקי תעבורה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

 מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

מעצר בתיקי תעבורה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן