מעצר תעבורה – בחירת עורך הדין לייצוג

אין ספק כי מעצר אינה סיטואציה נעימה, אך חשוב לזכור כי קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין תעבורה תסייע לסיים את הפרשה באופן האופטימאלי ביותר. מהו תפקידו של עורך דין תעבורה וכיצד נבחר את עורך הדין לייצוג?

תפקידו של עורך דין תעבורה במעצר תעבורה

חלק מרכזי מעבודתו של עורך הדין המתמחה בדיני תעבורה הוא ייצוג עצורים וייעוץ מקדים. במסגרתו, ראשית כל יפעל לשחרורו של הנהג ממעצר על ידי הצגת טיעונים בפני המשטרה או בית המשפט, המבהירים כי אין הצדקה להותיר את הנהג במעצר, אם בשל העדר חשד ממשי נגד הנהג ואם בשל כך כי ניתן להגשים את מטרת המעצר בחלופות פחות פוגעניות כגון מעצר בית או ערבות.

שנית, מטרתו של עורך דין לדיני תעבורה תהיה לאתר פגמים וסתירות בראיות על מנת למנוע הגשת כתב אישום. במקרים בהם סברה התביעה כי ישנן די ראיות לצורך העמדה לדין, ינהל עורך דין תעבורה משא ומתן להסדר טיעון מקל עבור הנהג, במסגרתו תופחת חומרת האישום ובהתאם לה, הענישה. משהבנו את תפקידו וחשיבותו של עורך דין תעבורה בעת מעצר תעבורה, נפנה לעניין בחירת עורך הדין לייצוג. בימינו, כאשר ישנם כל כך הרבה עורכי דין העוסקים בתחום זה, כיצד נדע כי פנינו אל עורך הדין המתאים? שני הפרמטרים המרכזיים שחשוב לשים אליהם לב, הנם מומחיות וניסיון מקצועי לצד כישורים אישיים של אמפתיה ונועם הליכות.

הכנה לחקירה ושחרור ממעצר

תפקידו של עורך דין לתעבורה בשלב המעצר הוא קודם כל להכין את הנהג לחקירה. עורך הדין שומע מהנהג את השתלשלות העניינים שהובילה למעצר ועל בסיס כך מכין אותו מהן השאלות שהוא צפוי להישאל בחקירה, כיצד להימנע מהפללה עצמית, אלו טקטיקות מפעילים החוקרים לצורך איסוף הראיות וכיו"ב.

כמו כן, פועל עורך הדין לשחרורו של הנהג ממעצר, אם שחרור מוחלט ואם שחרור למעצר בית או שחרור בתנאים, הכל על פי נסיבות המקרה.  לא ניתן להכביר בחשיבותו של הייעוץ משפטי טרם החקירה היות שהדבר יכול לעשות את כל ההבדל בין סגירת התיק ללא המשך הליכים, לבין הגשת כתב אישום נגד הנהג.

מומחיות וניסיון מקצועי

עורכי דין יש רבים, אך על מנת לקבל את הייצוג המשפטי הטוב ביותר, יש לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה על כל ענפיו ועוסק בתחום באופן שוטף ולאורך שנים. עורך דין תעבורה טוב הוא בעל הידע המשפטי, לו השכלה רחבה וענפה בתחום והוא מכירו היטב על בוריו, את כל הגורמים המעורבים בו והוא מקפיד להתעדכן בחידושים ובשינויים בתחום כך שידו תמיד על הדופק בכל הסוגיות הרלוונטיות.

כמובן כי מומחיות אינה רק תוצר של ידע, אלא גם של ניסיון אשר נצבר לאורך זמן ועל כן חשוב לפנות לעורך דין ותיק ומנוסה אשר עשה כברת דרך מקצועית, מאחוריו הצלחות בייצוג והוא נחשב לאורים ותומים בתחומו. כך למשל,  בכל הנוגע למעצרי תעבורה לאחר תאונות דרכים, כדאי לפנות אל עורך דין תאונות דרכים אשר מייצג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובעל תואר בחקירה ושחזור של תאונות דרכים. לשני ההיבטים הללו, חשיבות רבה בעת ייצוג עצורים ויעוץ מקדים, תוך הבטחת התוצאה המשפטית הטובה ביותר האפשרית.

כישורים אישיים

מומחיות וניסיון מקצועי מהווים את הנדבך העיקרי בבחירת עורך דין בעת ייצוג עצורים, אולם לא פחות חשובים מכך הם הכישורים האישיים של עורך הדין. האם הוא יודע להיות אמפתי וסבלני, האם הוא נעים הליכות? האם הוא יכול להימנע ממעצר תעבורה? האם משרה הוא תחושת ביטחון על הלקוח וכיו"ב.

מדוע אלו כל כך חשובים? האם לא די בכך כי עורך דין תעבורה יעניק ייצוג משפטי טוב בעת המעצר? ובכן, מטבע הדברים, כולנו חשים בנוח יותר בקרבתם של אנשים סבלניים ואמפתיים, אך בכל הנוגע לייצוג משפטי, לדבר יש חשיבות עליונה. הסיבה לכך היא נהג אשר נעצר בגין עבירת תעבורה חווה בדרך כלל תחושת לחץ והוא נמצא במצב של חוסר וודאות מפני העתיד לבוא.

על כן, מתן הסבר אינפורמטיבי קר על ההליך המשפטי ועל התוצאה הצפויה, קרוב לוודאי שלא ירגיעו אותו. בסיטואציה זו יש צורך גם במילות טובות ומנחמות, בהסבר מקיף ורחב יותר שייתן לנהג הבנה אמיתית ומלאה של המצב, כמי שאיננו משפטן. ייצוג עצורים וייעוץ מקדים דורש אפוא לצד המומחיות והניסיון, גם כישורים אישיים טובים של חמלה, הבנה וסבלנות רבה.

נקלעת לבעייה תעבורתית? נעצרת עקב עבירת תנועה? רוצה לדעות עוד על מעצר תעבורה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882  

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

מעצר תעבורה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן