מצלמת דרך ברכב

מצלמת דרך ברכב

בבואו של עורך הדין לבסס את טענות ההגנה של הנהג, בוחן הוא היטב את ראיות המשטרה והתביעה ולצד זאת, יבדוק הוא האם ברשותו עדויות לחפותו של הנהג. אחת האפשרויות בהקשר זה אשר יש בהן כדי להוכיח כי הנהג אינו אשם בעבירה המיוחסת לו היא באמצעות מצלמה דרך ברכב. ככל שהמצלמה הייתה תקינה ועבדה כראוי במועד האירוע, הרי שהיא תיעדה את כל המתרחש ויכולה אפוא להוות ראייה מזכה.

ראשית, בפני המשטרה אשר יכול ותסגור את התיק החקירה ללא המשך הליך ושנית, בפני התביעה אשר יכול ותחזור בה מכוונתה להגיש כתב אישום. כמו כן, ככל ויעמוד הנהג לדין, יוכל עורך דין תעבורה להציג את תיעוד המצלמה בפני בית המשפט. חשוב לציין, כי אף במקרים בהם אין בתיעוד של המצלמה כדי להוכיח את חפות הנהג.

ייתכן ויש בה כדי לשפוך אור על נסיבות ביצוע העבירה, על התנהגות השוטר כלפי הנהג וכיו"ב. לא פעם, יש באלו כדי להביא להפחתה ניכרת בעונשו של הנהג. למצער, עלולה המשטרה להשתמש אף היא בראיה זו כנגד אותו הנהג כך שהוא עצמו יביא להרשעתו בדין.

נהגים רבים מתקינים ברכבם מצלמת דרך אשר מתעדת באופן רציף את המתרחש בסביבתו. מלבד היתרון הבטיחותי שבדבר עבור הנהג ומשתמשי הדרך האחרים, מצלמה זו יכולה לשמש גם כראיה מזכה או מרשיעה במקרה של עבירות תנועה.

עבירות תעבורה

מרביתנו נוהגים מדי יום בכביש, לעיתים שעות ארוכות ומטבע הדברים, אנו חשופים לאפשרות כי נבצע עבירת תעבורה. לעיתים מדובר בעבירות קלות שהעונש שבצידן הוא קנס כספי בלבד, אך לעיתים מדובר בעבירות חמורות כגון תאונות דרכים, נהיגה בשכרות או מהירות מופרזת. כאן אין המדובר עוד רק בקנס, אלא משמעותן של אלו יכולה להיות חריפה עבור הנהג, לרבות שלילת רישיון הנהיגה שלנו לתקופה ממושכת.

משכך, אם נתפסת על עבירת תעבורה, חשוב כי תפנה אל עורך דין תעבורה לצורך קבלת ייצוג משפטי. במסגרתו, יבחן עורך הדין כל אפשרות להפרכת האשמה בעבירה ואם לא ניתן לעשות כן, יפעל להסדר טיעון מקל. כפי שנראה להלן, קיומה של מצלמת דרך ברכבו של הנהג יכולה מאוד לסייע בהוכחת חפותו או להוות נימוק איתן להקלה בעונש אך עם זאת יכולה להוות כראיה מרשיעה.

זיכוי מאישום חמור

שוקלים להתקין מצלמת דרך ברכב? כאמור מלבד שמירה על בטחונכם בכביש, יכולה היא להוות ראיה מזכה במקרה של עבירת תעבורה, אם כהוכחה ניצחת לחפותו של הנהג ואם כטיעון להקלה בעונש. לקיומה של מצלמת דרך ברכב יכולה להיות חשיבות רבה, בין אם מדובר על עבירה קלה כגון אי חגירת חגורת בטיחות אך בפרט כאשר מדובר על אישום חמור למשל בעקבות תאונת דרכים קטלנית.

תיעוד של מצלמת דרך ברכב יכול להוות ראייה מכריעה וקריטית, אשר יש בה כדי להפריך את אשמת הנהג בתאונה או להוריד מן הפרק את האישום החמור יותר של הריגה. אז יכול ויואשם הנהג בעבירה של גרימת מוות ברשלנות אשר במקרים רבים ניתן למנוע במסגרתה עונש מאסר בפועל.

עורך דין תאונות דרכים

לאור ההשלכות של עבירות תעבורה, מומלץ תמיד לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין תעבורה לפני שפועלים. קל וחומר כאשר מדובר על עבירות חמורות אשר הרשעה בהן יכולה להוביל אל פסילת רישיון הנהיגה ובוודאי לענישה של מאסר. זו עומדת על הפרק למשל כאשר הנהג היה מעורב עם תאונת דרכים קטלנית כאמור מעלה.

עורך דין תעבורה יבחן לעומק את עובדות המקרה ואת הראיות שבידי התביעה במטרה להטיל בהן דופי. כמו כן, יבחן הוא אלו ראיות יש ברשותו כדי לבסס הגנה משפטית לנאשם. כאמור, ככל ולנהג הייתה מצלמת דרך ברכב, תוכל היא לשמש כהוכחה לגרסתו של הנהג לאירוע ולהביא להוכחת חפותו או לכל הפחות לענישה מקלה.

נקלעת לבעייה תעבורתית? זומנת לבדיקה במכון? רישיונך כבר נפסל? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו אל עורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה! 

טלפון: 077-9976882 

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

מצלמת דרך ברכב
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן