נהיגה במהירות מופרזת

נסיעה מעל המהירות המותרת, מהווה עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. הענישה בגין עבירה היא מגוונת: קנס כספי, נקודות, הזמנה לדין וכן פסילה מנהלית. תפקידו של עורך דין תעבורה הנו לנסות ולהפריך את אמינותה של בדיקת המהירות על בסיסה נוצרה העבירה ולהביא למחיקת האישום או הפחתה ניכרת בחומרת העונש.

מהי נהיגה במהירות מופרזת?

כאשר שוטר עוצר נהג בגין נהיגה במהירות מופרזת, הוא רשאי לזמנו לשימוע בפני קצין משטרה, אשר בסמכותו לפסול את רישיונו של הנהג למשך 30 יום. עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, יכול במקרים רבים להביא לביטולה של זו על ידי פנייה מנומקת אל בית המשפט.

אמצעים לאכיפת העבירה של נהיגה במהירות מופרזת

משטרת ישראל פועלת לאכיפת עבירת נהיגה במהירות מופרזת בשלושה אמצעים מרכזיים: מצלמות נייחות: ברבים מכבישי הארץ, מוצבות בצידי הדרכים מצלמות אשר מתעדות רכבים הנוסעים במהירות מופרזת ועל בסיס הצילומים, נשלח לנהג דו"ח כספי או הזמנה לדין.

  1. ממל"ז: מכשיר המודד באמצעות קרן לייזר את מהירות הנסיעה של רכב בתנועה המתקרב אליו.
  2. מכשיר הדבורה: אמצעי אכיפה נוסף הוא מכשיר הדבורה המודד את מהירות הנסיעה על ידי קרני ראדר.

מה חשוב לדעת על נהיגה במהירות מופרזת?

אם עצר אתכם שוטר תנועה בגין נהיגה במהירות מופרזת או אם זומנתם לקצין משטרה בשל העובדה שנתפסתם על נהיגה במהירות שהיא מופרזת על ידי אחד מאמצעי האכיפה, חשוב מאוד שתדעו שיש לכם לזכות לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה אשר ייצג אתכם.

גם אם אתם בטוחים שאתם יכולים להתנהל באופן עצמאי מול קצין המשטרה או במשפט על דוח ונקודות בגין מהירות מופרזת, כדאי מאוד שתדעו שללא סיוע משפטי קל מאוד להפליל אדם במשפט בכל סוג של משפט לרבות משפט על עבירת מהירות או בשימוע אצל קצין משטרה על עבירת מהירות.

אם אתם עדיין מתלבטים מדוע כדאי לכם לפנות לעורך דין בגין עבירת מהירות מופרזת, הנה כמה סיבות לעשות זאת:

  1. ראשית כל, לא מעט נהגים אשר בגין עבירת מהירות מופרזת גרמו לתאונת דרכים כלשהי, עלולים להאשים את עצמם במלוא האשמה שלא תמיד רלוונטית ולשקוע בתוך מצב נפשי קלוקל. אולם, לא פעם עורך דין יצליח לבחון את המציאות בעיניים אובייקטיביות יותר ולהראות לך כי לא בהכרח אתה האשם הבלעדי או היחיד בסיטואציה שהייתה.
  2. גם אם הסיטואציה נראית לכם אבודה, חשוב מאוד שתדעו שעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחומו יכול להפוך לחלוטין את המציאות.
  3. לא מעט אנשים בטוחים כי הם יודעים להגיד את הדבר נכון כאשר הם מגיעים לשימוע אצל קצין בגין מהירות מופרזת און במשפט על מהירות מופרזת, אך חשוב מאוד לדעת שלאדם שלא מכיר את בית המשפט או את תהליך השימוש אצל קצין משטרה, לא פעם אין באמת את היכולת להגיד את הדבר הנכון שיסייע לו לצאת זכאי או להקל על עונשו. עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה לעומתו, אשר מכיר את המציאות היטב, יודע כיצד להגיד את הדבר הנכון בזמן הנכון עבור מרשו.

מה קורה כאשר נהג נעצר על נהיגה במהירות מופרזת?

כאשר שוטר עוצר נהג על נהיגה במהירות מופרזת בשל מדידה באותם אמצעי האכיפה המשטרתיים, הוא יכול לזמן אותו לשימוע אצל קצין משטרה. חשוב לדעת שקצין משטרה יכול לפסול באופן מיידי את רישיונו של הנהג באופן מנהלי ל30 ימים בשל הנהיגה במהירות המופרזת.

כאשר הנהג יגיע לקצין, הוא יכול לטעון את הטענות כנגד העבירה שיוחסה לו וזאת בכדי שרישיונו לא ישלל על ידי הקצין. לאחר שהאדם מסיים לטעון את טיעוניו יחליט הקצין האם רישיונו או ישלל או אם לא ישלל.

לא פעם, מעבר לשלילת הרישיון באופן מיידי על ידי קצין המשטרה, הוא גם יזמן את הנהג לבית המשפט עם צפי פסילה נוסף, כאשר יהיה אפשר לנקות את זמן הפסילה אשר התקבל מהקצין מזמן הפסילה שיתקבל בבית המשפט לאחר דיון.

לעיתים השופט יסתפק בעונש של פסילה מנהלתית אשר הטיל הקצין על הנהג בלבד וישנם מקרים שבהם השופט יחליט על זמן פסילה נוסף והכל בהתאם לחומרת עבירת המהירות של הנהג, בהתאם לעברו התעבורתי ועוד.

דרגות שונות של חומרת העבירה כמדד לחומרת ענישה

לאחר שנקבע כי התרחשה עבירה של נהיגה במהירות מופרזת, הרי ששוטר יכול לתת דו"ח לאדם שעבר את העבירה, אזהרה בלבד או לזמן אותם לקצין משטרה. דרגות הענישה משתנות בהתאם לפי המהירות בה נסע הנהג.

העונשים העומדים על הפרק בגין עבירת נהיגה במהירות המופרזת בהתאם למהירות בה הנהג נתפס הם: שלילה מנהלית של הרישיון, דוח כספי, דוח כספי עם נקודות, זימון למשפט שבו יקבע אם יישלל רישיונו של הנהג לפרק זמן משמעותי יותר מפרק הזמן שבו ניתן לשלול רישיון באופן מנהלי ועוד.

כיצד יכול לסייע עורך דין תעבורה בעבירות מהירות?

אם נתפסת בגין נהיגה במהירות מופרזת וזומנת לקצין משטרה, בהחלט לא כדאי לך להגיע לקצין המשטרה לבד. כבר בשלב הזה חשוב מאוד שתבחר עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה אשר יגיע יחד איתך לקצין המשטרה. לא פעם, עורך דין לתעבורה מקצועי יכול לסייע לך להימנע כבר בשלב הזה משלילת הרישיון שלך באופן מנהלי.

כמובן שאם לא הבאת עימך עורך דין וקיבלת פסילה מנהלית או, אם הבאת עימך עורך דין אך לא הצלחתם להימנע ממשפט עתידי אודות שלילת רישיון נהיגה, חשוב שעורך הדין ילווה אותך גם בהליך המשפטי.

חשוב לבחור בעורך דין תעבורה אשר עבר לא מעט משפטים בתחום עבירות מהירות בהצלחה ויודע כיצד להתמודד בהליך המשפטי בצורה הטובה ביותר, על מנת להוציא את מרשו כאשר ידו על העליונה.

אין לבחור בעורך דין חובבן אשר רק החל את דרכו בתחום לצורך ייצוג במשפט מעין זה, שכן, יתכן מאוד שבגין זאת רישיונך ישלל לפרק זמן משמעותי בתום ההליך המשפטי.

נהיגה במהירות מופרזת – עורך דין תעבורה בתל אביב שייצג אותך

לאישום בגין מהירות מופרזת יש השלכות משמעותיות עבור הנהג. על כן, חשוב שלא לוותר על קבלת ייעוץ וייצוג משפטי. עורך דין ניר שלום, מומחה בעל שם בדיני תעבורה, מייצג נהגים רבים בעבירה זו ופועל להשגת התוצאה האופטימאלית עבור הלקוח. כך למשל, במקרים רבים, איתר עורך דין ניר שלום כשלים ראיתיים משמעותיים אשר הובילו למחיקת האישום בגין מהירות מופרזת. בתיקים אחרים, הטלת ספק במהימנות בדיקת המהירות, הובילה להסדר טיעון מקל עבור הנהג. כמו כן, במקרה של פסילה מנהלתית, פונה עורך דין ניר שלום אל בית המשפט בבקשה לבטל את החלטתו של קצין המשטרה בעניין זה וכן לבטל את הנקודות שנצברו. נתפסת על נהיגה במהירות מופרזת? עורך דין ניר שלום כאן למענך.

נקלעת לבעייה תעבורתית? מואשם בסעיף נהיגה במהירות מופרזת? יש לכך השלכות משפטיות משמעותיות בשבילך! השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון:077-9976882  מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

נהיגה במהירות מופרזת
נושאי המאמר:
השאירו פרטים ואחזור אליכם
דילוג לתוכן