התבשרתם בפסילה של המכון הרפואי? דרכי התמודדות

קיבלתם פסילה של המכון הרפואי?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פסל את רישיון הנהיגה שלכם? יש מה לעשות. עורך דין תעבורה בעל ניסיון בייצוג נהגים מול מוסד זה, יכול למנוע את פסילה של המכון הרפואי או להשיבו לכם לאחר שנפסל. במאמר זה נסביר אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על סמכותו לשלול את רישיון הנהיגה ועל חשיבותו של הליווי המשפטי של עורך דין תעבורה.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

זהו גוף רפואי הכפוף למשרד הבריאות, אשר תפקידו הוא לבצע בדיקות רפואיות שונות לנהגים ועל פיהן, ולהמליץ האם הנבדק יכול להחזיק ברישיון נהיגה, או אם לאו. כמו כן רשאי המכון להמליץ על החזקת רישיון בתנאים, על מנת לשמור על בטיחות הנהג ועל הנהגים האחרים בכביש.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שולח זימון לנהגים לאחר שקיבל מידע ממשטרת ישראל, צה"ל, המוסד לביטוח לאומי וגופים אחרים המעלה צורך לבחון את בטיחות נהיגתם. בניגוד לדעה הרווחת, אין המדובר רק באנשים שרישיונם נפסל בשל עבירות תעבורה, אלא בקבוצות שונות באוכלוסייה: קשישים, אנשים עם בעיות רפואיות כגון מחלות לב ואפילפסיה, אנשים הסובלים ממחלות נפש, בעלי רישום פלילי ועוד.

שלילת רישיון הנהיגה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עורך בדיקות רפואיות ובדיקות פסיכולוגיות, בהתאם למקרה הנדון ולאחר קבלת האבחנה, נותן המלצה האם אותו אדם כשיר לנהיגה, באופן מלא או חלקי או שמא סובל מליקוי בריאותי, נפשי או אישיותי המשפיע באופן כזה על נהיגתו עד לשלילת כשירותו כנהג.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לפסול את רישיונו של אדם למשך תקופה מקסימאלית של שנה ובסיומה, על מנת לקבל רישיונו בחזרה, מחויב הנהג לגשת שוב למבדקים של המכון. כמו כן, רשאי הוא לקבוע כי רישיונו של הנהג יוחזר לו אך בהגבלות כלשהן כגון עריכת בדיקות תקופתיות, רישיון לכלי רכב מסוים בלבד וכיו"ב.

פנייה אל עורך דין תעבורה

קיבלתם זימון להגיע לבדיקות? כדאי לפנות באופן מיידי אל עורך דין לתעבורה, אשר ילווה אתכם בהליך זה ויעשה כל שניתן כדי למנוע את פסילה של המכון הרפואי. ראשית כל, עורך הדין יכין את הנהג לקראת הבאות ויסביר לו אלו בדיקות הוא צפוי לעבור בהתאם למצבו הפיזי/הנפשי.

שנית, מאחר והחלטתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבוססת על חוות דעתם של המומחים העובדים בו, רשאי הנהג להגיש חוות דעת מטעמו, אשר תהווה משקל נגד ותבהיר את מצבו של הנהג.

לא פעם, כאשר עורך דין תעבורה מציג את חוות הדעת הנגדית, הוא מצליח להשפיע על דעת המכון ולמנוע את פסילת הרישיון. כך למשל, כאשר מוצגות עדויות לכך כי אבחון מצבו של הנהג על ידי מומחי המכון לא היה מדויק, או כאשר האבחנה נכונה אך אין היא למעשה משפיעה על כשירותו של הנהג לפעולת הנהיגה.

הגשת ערר לוועדה רפואית

אף כאשר רישיון הנהיגה נפסל, חשוב שלא לוותר היות ולרשות הנהג עומד הליך הערר. ועדת הערר מורכבת משלושה רופאים והיא רשאית לאשר את ההחלטה על שלילת רישיון נהיגה או להפוך אותה ולקבוע את השבת רישיון הנהיגה. כמו כן, בסמכותה של ועדת הערר להורות על בדיקה מחודשת של הנהג או להורות על השבת הרישיון בתנאים כדי להבטיח את בטיחותו של הנהג ויתר הנהגים בכביש. הצלחה בערר מחייבת ייצוג של עורך דין לתעבורה, המייצג באופן שוטף נהגים בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובפני ועדת הערר.

לעורך הדין העוסק בתחום זה, הניסיון המקצועי הנדרש, ההכרות המעמיקה עם כל הגורמים הרלוונטיים, כמו גם שיתופי פעולה עם מומחים רפואיים מן השורה הראשונה, אשר חוות דעותיהם יכולות להוות משקל נגד לחוות הדעת של רופאי המכון. ייצוג משפטי הולם של עורך דין לתעבורה יכול למנוע אפוא את פסילה של המכון הרפואי או להביא להשבת הרישיון עת שנפסל.

נקלעת לבעייה תעבורתית? קיבלתם פסילה של המכון הרפואי? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו אל עורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882  

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

פסילה של המכון הרפואי
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן