מה ניתן לעשות אם נתפסתי במהירות מופרזת?

בכל שנה מחולקים מאות דוחות בגין נהיגה במהירות מופרזת ברמות שונות. בהתאם לכך, גם הסנקציה המוטלת על הנהג, כאשר החמורה שבהן היא שלילת רישיון. אם קיבלתם דוח או הוגש נגדכם כתב אישום, זה הזמן לפנות אל עורך דין דיני תעבורה אשר יבחן אפשרות להמתקת העונש.

מהירות מופרזת – מתי זה קורה?

כל חריגה של הנהג מעל המהירות המותרת לדרך בה הוא נוסע, מהווה למעשה עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. זו מחולקת לארבע רמות:

  • חריגה של עד 20 קמ"ש בדרך עירונית או עד 25 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, משמעותה עבור הנהג קנס כספי בגובה של 250 ש"ח.
  • נהיגה במהירות של 21-30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית או 26-40 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, במקרה זה הקנס הכספי גבוה יותר (750 ₪) וכן יצטברו לנהג 8 נקודות תעבורה.
  • חריגה של 31-40 קמ"ש בדרך עירונית או 41-50 קמ"ש בדרך שאינה עירונית. זהו מדרג חמור יותר של העבירה ועל כן גובה הקנס  הכספי עולה משמעותית לסך של  1500 ש"ח ובנוסף, יירשמו לנהג 10 נקודות לחובתו.
  • נהיגה במהירות של 41 קמ"ש ומעלה מעל המהירות המותרת בדרך עירונית או 51 קמ"ש ומעלה בדרך שאינה עירונית, זוהי העבירה החמורה ביותר של מהירות מופרזת ומשמעותה כי הנהג יקבל הזמנה לדין.

מה עושים עם קבלת הדוח?

ובכן, זה קרה גם לכם והצטרפתם לנהגים רבים אשר קיבלו דוח בשל נהיגה במהירות מופרזת. אל תתעלמו ממנו, בשל עבירה זו יש השלכות משמעותיות, בראשן שלילת רישיון. אם כן מה צריך לעשות? לפנות אל עורך דין תעבורה אשר יבחן באופן קפדני את המקרה שלכם.

לא אחת, ניתן להביא לביטול הדוח או ביטול כתב אישום, ככל שמדובר בהזמנה לדין. לחילופין, יכול עורך הדין להביא להקלה בענישה ובפרט להימנע מסנקציה של פסילת הרישיון. כיצד הדבר נעשה? למשטרת ישראל יש אמצעים שונים למדידת מהירות הנהיגה, חלקם אוטומטיים וחלקם מופעלים על ידי השוטר עצמו. בשני המקרים, יכולים להיות כשלים במכשיר המדידה וכאשר עורך הדין מאתר אותם ומציגם בפני התובע, לא נותר לזה אלא לבטל את האישום או להגיע להסדר טיעון עם ענישה קלה.

פסילה מנהלית בשל מהירות מופרזת

ישנה סנקציה נוספת העומדת על הפרק במקרה של נהיגה במהירות מופרזת והיא פסילה מנהלית. קצין משטרה בדרגה של מפקח ומעלה, מוסמך להורות על פסילה מנהלית של רישיונו של נהג, קרי להחליט על שלילת רישיון נהיגה וזאת לתקופה של בין 30 ועד 90 יום.

טרם יורה על הפסילה, מחויב קצין המשטרה לערוך שימוע לנהג, במסגרתו תינתן הזדמנות לנהג לשכנע מדוע אין הצדקה לצעד זה. זומנתם לשימוע? אתם זקוקים לייצוג של עורך דין תעבורה לצידכם אשר יפעל למניעת הפסילה, בין היתר על ידי הצגת הוכחות לכך כי הנהג איננו מסוכן ואין אפוא הצדקה להרחיקו מן הכביש ולמנוע ממנו את זכות הנהיגה בטרם הוכחה אשמתו בעבירה.

עורך דין דיני תעבורה – מתי לפנות?

כאמור בפתח הדברים, דוחות רבים בגין מהירות מופרזת ניתנים לנהגים מדי שנה. משמעותו של דוח כזה עבור הנהג, משתנה בהתאם להיקף החריגה מהמהירות המותרת. האם יש צורך בייעוץ של עורך דין דיני תעבורה בכל מקרה של מהירות מופרזת? התשובה היא בחיוב.

לא פעם, נהגים המקבלים דוח, בוחרים לשלם אותו מבלי להיוועץ עם עורך דין מומחה וחבל. ראשית, משום שבמקרים רבים ניתן לבטל את הקנס ושנית, נהגים רבים אינם מודעים למשמעותן של נקודות התעבורה המצטברות לחובתם. אלו יכולות להביא להטלת סנקציות שונות על הנהג, לרבות שלילת רישיון.

לקבלת ייעוץ משפטי יש חשיבות רבה עוד יותר כאשר מדובר על הזמנה לדין. אז, עומד כנגד הנהג כתב אישום על נהיגה במהירות מופרזת בדרגתה החמורה ביותר וללא ייצוג משפטי, יכולה הענישה להיות מחמירה מאוד ולכלול לא רק קנס כספי גבוה ונקודות תעבורה, אלא גם שלילת רישיון לתקופה ממושכת.

נקלעת לבעייה תעבורתית? צריך עורך דין תעבורה לצידך בכל בעיה תעבורתית, או נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשלילה או נהיגה בפסילה. אתה חייב להתייעץ עם עורך דין! השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו אל ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882 

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

מהירות מופרזת
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן