עורך דין לדיני תעבורה

במה עוסק עורך דין לדיני תעבורה?

בכל סוגיה משפטית הנוגעת לדיני התעבורה, הנכם זקוקים לייצוג של עורך דין לדיני תעבורה המתמחה בענף זה מזה שנים ועוסק בו באופן שוטף. זהו הכלל הראשון והחשוב ביותר בעת בחירת עורך הדין היות שרק העוסק במלאכה מדי יום הנו בקיא בחקיקה ובפסיקה העדכנית והנו בעל הכרות מעמיקה עם כל הגורמים והרשויות המעורבים בהליך המשפטי.

פרמטר נוסף וחשוב הוא שכר הטרחה ובהקשר זה חשוב לוודא כי עורך דין תאונות דרכים גובה שכר טרחה שהנו הוגן, תואם את סוג הטיפול המשפטי והיקפו וכן את הניסיון המקצועי והוותק של עורך הדין. שלישית ולא פחות חשוב, שכרו את שירותיו של עורך דין לדיני תעבורה עמו אתם חשים בנוח, מן הטעם כי תקשורת פתוחה וכנה בין לקוח לעורך הדין הוא קריטי להשגת התוצאה המשפטית האופטימאלית.

מהירות מופרזת, תאונות דרכים וייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם מקצת התחומים בהם עוסק עורך דין תעבורה. במאמר זה נסקור את הנושאים הללו וכן נשאל כיצד בוחרים את עורך הדין לייצוג משפטי.

נהגת במהירות מופרזת?

נהיגה מעל המהירות המותרת שנקבעה לכביש בו נוסע הנהג, הנה עבירת תעבורה הנקראת מהירות מופרזת. עבירה זו היא בין הנאכפות ביותר בישראל והדבר נעשה באמצעות מצלמות מהירות, מכשיר הדבורה והממל"ז. נהג אשר נתפס על מהירות מופרזת, ישלם קנס כספי, אליו יכולות להתווסף גם נקודות תעבורה. במקרה החמור ביותר של מהירות מופרזת, קרי, נסיעה מעל 41 קמ"ש בדרך עירונית ומעל 51 קמ"ש בדרך בין עירונית, יקבל הנהג הזמנה לדין, אז בית המשפט יכול לגזור עליו קנס כספי, נקודות תעבורה וכן לשלול את רישיונו לתקופה ממושכת.

תפקידו של עורך דין לדיני תעבורה המייצג את הנהג הוא לבחון אפשרות לזיכוי הנהג מן העבירה או לכל הפחות הפחתה ניכרת בענישה וזאת בעיקר על ידי הטלת ספק במהימנות בדיקת המהירות.

עורך דין תאונות דרכים

עבירות תעבורה שונות לרבות נהיגה במהירות מופרזת שתוארה לעיל, יכולות לגרום לתאונות דרכים עם נפגעים. כאשר מדובר על תאונת דרכים קטלנית אשר הובילה למותו של אדם, הנהג האחראי לתאונה חשוף לכתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ואף הריגה. במצב זה, זקוק הנהג לייצוג משפטי של עורך דין תאונות דרכים, אשר יבחן ראשית כל האם ניתן להעלות ספק בדבר אשמתו של הנהג בתאונה וכך למנוע העמדה לדין.

היה ומוגש כתב אישום, מטרתו של עורך הדין תהיה כי כתב האישום יהיה בגין גרימת מוות ברשלנות ולא בגין הריגה שהנה העבירה החמורה יותר באופן משמעותי. בשלב זה, יפעל עורך דין תאונות דרכים לגיבוש הסדר טיעון מקל מול התובע, על מנת שלא יוטל על הנהג עונש מאסר בפועל, אלא עבודות שירות בלבד.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

עורך דין תעבורה מייצג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד). גוף זה אמון על הכשירות הפיזית והנפשית של נהגים. לשם כך, מזמן הוא נהגים לבדיקות רפואיות על פי הפנייה של משרד הרישוי, המשטרה, דיווח של רופא ועוד ובסיומו של התהליך ממליץ האם יש לשלול את רישיונו של הנהג, או האם הוא כשיר להמשיך לנהוג. המלצתו של המרב"ד מתקבלת בדרך כלל על ידי משרד הרישוי ולכן, עם קבלת זימון מגוף זה, כדאי לפנות אל עורך דין תאונות דרכים לצורך ייצוג משפטי. עורך הדין ילווה את הנהג לאורך כל התהליך ויעשה את כל שניתן כדי למנוע את פסילת הרישיון.

היה ונתקבלה החלטה לפסול את רישיונו של הנהג, עורך דין לדיני תעבורה יגיש ערר לוועדה הרפואית בתל השומר, אשר במקרים רבים, הופכת את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. הדבר נעשה בין היתר באמצעות הצגת חוות דעת רפואית מטעמו של הנהג, אשר סותרת את מסקנות רופאי המכון בדבר אי כשירות הנהג.

נקלעת לבעייה תעבורתית? מעורב בתאונת דרכים קטלנית? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין לדיני תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

עורך דין לדיני תעבורה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן