עורך דין נהיגה בשכרות

נתפסתם בנהיגה בשכרות? פנו אל עורך דין נהיגה בשכרות

כיום כולם כבר מבינים עד כמה שתיית אלכוהול פוגעת שיקול הדעת שלנו וגורמת לנו לשלוט הרבה פחות טוב על החושים והיכולות המוטורית שלנו. למעשה, ישנם אנשים שכבר לאחר שתיית אלכוהול מועטה יחושו בכך. מסיבה זו, נהיגה תחת השפעת אלכוהול במצב משפטי הקרוי "שכרות" מהווה את אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר בעולם דיני התעבורה.

נהיגה בשכרות טומנת בחובה ענישה כבדה ומשמעותית ביותר אך גם כאשר נתפסים על כך, אין הדבר אומר כי לא ניתן לבטל את רוע הגזירה או לפחות, להפחית בענישה. כיצד עושים זאת? באמצעות התקשרות עם עורך דין נהיגה בשכרות שמתמחה במקרים שכאלה. מדוע זה כל כך חשוב? וכיצד באפשרותו לעזור לכם? מייד תבינו.

נהיגה בשכרות – הגדרה והשלכות

עצם היותו של אדם שיכור או לא נמדד באמצעות בדיקת ינשוף שנמצא בידי השוטרים, שמודד את ריכוז כמות אדי האלכוהול שהנהג נושף מראותיו אל תוך המכשיר. במקרים של תאונות עם פצועים, רמת האלכוהול נמדדת באמצעות בדיקת דם. הערכים המוחלטים הינם מעל 290 מק"ג אלכוהול בליטר אוויר נשוף או 50 מ"ג ב- 100 מ"ל דם. אלה הם הערכים עבור נהג וותיק ואילו עבור נהג מתחת לגיל 24, מדובר על ריכוזים מזעריים של 50 מק"ג בינשוף ו- 10 מ"ג בבדיקת דם.

כאשר אדם נתפס בגין נהיגה בשכרות, רישיונו מוחרם מנהלית ע"י קצין בו במקום או שהוא מוזמן לשימוע בתחנת המשטרה לא יאוחר מ- 72 שעות מרגע המקרה. השלילה המנהלית זאת הבעיה הקטנה ביותר שאמורה לעניין את מי שנתפס, שכן משום שמדובר בעבירה כה חמורה, היא ממשיכה לדיון בבית המשפט שלו הסמכות לשלול את הרישון לפרקי זמן ארוכים ביותר במינימום של שנתיים. בדיוק בגלל זה חשוב כי תתקשרו עם עורך דין נהיגה בשכרות כמה שיותר מהר.

כיצד עו"ד נהיגה בשכרות יעזור לכם?

ההתקשרות עם עורך דין תעבורה אשר מתמחה במקרי נהיגה בשכרות עשויה להפחית לכם את העונש למינימום האפשרי ואולי אף לבטלו לגמרי. בידי עורך הדין מספר אפשרויות לתקיפת המקרה, בעיקר איתור כשלים בהתנהלות המשטרה בעת הבדיקה ומתן הדוח, כגון במקרה של אי כיול המכשיר, אי החלפת פיה בין נבדקים, היעדר המתנה של 15 דקות לפני הבדיקה, אי מתן הסברים לנהג בעת הבדיקה ועוד. למעשה, עורך הדין יבחן את כל הראיות בתיק ובהתאם לכך יפעל על מנת לבטל את האישום או לחלופין להמירו באישום פחות חמור (נהיגה תחת השפעת אלכוהול) או, במקרה של קושי בהכרעה וסחבת אפשרית למקרה, להגיע לעסקת טיעון עם המשטרה.

ומה לגבי מקרה בו סירבתם לבצע בדיקת ינשוף כאשר נעצרתם לביקורת ובדיקה ע"י שוטר? ובכן, סירוב משמעותו הודאה באשמה ובסופו של דבר עומד לרעתכם כאשר העניין מובא לדיון אל מול שופט. יחד עם זאת, גם כאשר מסרבים לבצע את הבדיקה, עדיין ניתן להגיע למצב של ביטול האישום לחלוטין, וזאת באמצעות טיעונים נכונים של עורך הדין כגון הוכחת חוסר תקשורת בין השוטר לנבדק (שלא הבין את דברי השוטר ולכן סירב), סירוב בגין מצב רפואי ועוד.

האם באמת כדאי להתקשר עם עורך דין נהיגה בשכרות?

בסופו של דבר, אם נתפסתם על נהיגה בשכרות, אתם חייבים עורך דין נהיגה בשכרות מקצועי שיעמוד לצידכם לאורך כל הדרך. קחו בחשבון כי השלכות העבירה שביצעתם עלולות להיות חמורות, וכי המהפך מאשמה, שלילת רישיון נהיגה, קנסות ומעצרים לביטול האישום תלוי במה שתגידו בחקירה ובמשפט. רק עורך דין לנהיגה בשכרות מקצועי ומנוסה יוכל לעזור לכם בזה. באופן כללי, קבלת ייעוץ בלבד זהו שירות שניתן על ידי מרבית עורכי הדין ללא עלות, ובמהלכו תקבלו הסבר מעורך הדין על סדר הדברים ומה הסיכויים לצאת מהמצב הקיים, מנקודת מבטו וניסיונו המעשי.

במידה והפגישה קשורה גם למתן הנחיות ספציפיות ועצות ראשוניות כיצד להתנהל ומה להגיד בשימוע ובחקירה, הרי שנגבה מחיר שעומד על 1,000 שקלים לערך. עבור ייצוג מלא (ייפוי כוח, איסוף ובחינת ראיות, ייצוג בבית משפט, ליווי והנחיות) נהוג לגבות שכר טרחה של בין 4 ל- 15 אלף שקלים, כתלות במורכבות התיק. עבור עבירה ראשונה צפוי להתקיים הליך מהיר ועלות הייצוג תלך לכיוון הנמוך יותר. סירוב לבדיקת שכרות, עבירות חוזרות או שילוב עבירות נוספות ו/או תאונה עם נפגעים, מייקרים את הייצוג לרף הגבוה יותר ואף מעליו, עבור מקרים קשים ביותר.

עורך דין נהיגה בשכרות
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן