עורך דין תאונות דרכים

צריך עורך דין תאונות דרכים? זומנת לחקירה במשטרה? אתה זקוק לייצוג משפטי של עורך דין תעבורה אשר ילווה אותך בהליך המשפטי. תאונת דרכים עם נפגעים עלולה להסתיים בכתב אישום ועל כן ישנה חשיבות לליווי משפטי מלא אשר יגן באופן המיטבי על הנהג ויביא לתוצאה האופטימאלית.

נסיבות העבירה ומדוע ייצוג משפטי של עורך דין תאונות דרכים הוא חשוב?

כאשר התרחשה תאונת דרכים אשר גרמה לנפגעים, הנהג האשם בתאונה חשוף לכתב אישום, בהתאם לנסיבות העבירה וסוג הפגיעה. לעניין זה מבחינים בין שלוש סוגי פגיעות: חבלה רגילה, חבלה של ממש ותאונה קטלנית, אשר גרמה למותו של הנפגע.

חבלה של ממש הוגדרה בפסיקה והנה קרע או שבר. במקרה כזה, מחייב החוק שלילת רישיון נהיגה של הנהג למשך 3 חודשים לפחות, ללא קשר לשאלה באיזו עבירה הורשע הוא. חבלה קלה מוגדרת על דרך השלילה והיא כל פגיעה שאינה חבלה של ממש.

ההבחנה הזו חשובה מאוד עבור הנהג משום שבמקרה של חבלה רגילה, עונש הפסילה המוזכר לעיל, יחול רק כאשר הורשע הנהג בעבירות ספציפיות כגון אי ציות לתמרור עצור או רמזור אדום וכו'.

  • ייצוג משפטי של עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה יכול במקרים רבים להביא לשינוי הגדרת החבלה על ידי רשויות התביעה מחבלה של ממש לחבלה קלה ולהביא להפחתה משמעותית בעונשו של הנהג.

תאונות דרכים

  1. במקרה בו תאונת דרכים גרמה למותו של אדם, זוהי תאונת דרכים קטלנית והנהג האחראי לתאונה, חשוף לכתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ואף אישום בגין הריגה. הקביעה באיזו עבירה יואשם תלויה ביסוד הנפשי המיוחס לנהג: חוסר תשומת לב מול פזיזות וקלות דעת, כאשר להגדרה זו חשיבות רבה מאוד לקביעת חומרת הענישה.
  2. הרשעה של גרימת מוות ברשלנות משמעותה עונש מאסר של בין 6 חודשים ועד 3 שנים, בעוד שהענישה המקסימאלית בגין עבירת ההריגה הינו 20 שנות מאסר. לאור העונשים המפורטים לעיל, חשוב להבין כי ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תאונות דרכים בעל ניסיון עשיר בניהול הליכים מסוג זה, יכול להביא להמרת עונשי מאסר בפועל לעבודות שירות ולא פעם, כתב אישום בגין הריגה, יומר לכתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות, בזכות טיעונים רלוונטיים שהציג הסנגור של הנהג.

עורך דין תאונות דרכים – מומחה לתעבורה

אדם נפצע או נהרג כתוצאה ממעורבותך בתאונת דרכים? מואשם בסעיף נהיגה בקלות ראש? עורך דין ניר שלום, עומד לרשותך במתן ייעוץ וייצוג משפטי ויעשה את המיטב למענך. עורך דין , ניר שלום בעל ניסיון מקצועי רב שנים, בקיאות ענפה בחוק ובפסיקה, בעל תואר של חוקר ומשחזר תאונות דרכים ובעל הכרות מעמיקה עם נבכי המערכת המשפטית.

ברבים מן התיקים בהם טיפל, הביא עורך דין תאונות דרכים, ניר שלום לזיכוי נהגים מכתבי האישום ולהמרת כתבי אישום לעבירות קלות יותר. משמעות הדבר היא הפחתה ניכרת בעונש שהוטל על הנהג: עבודות שירות על פני עונש מאסר בפועל, עונשי מאסר מופחתים בעבירות חמורות וכיו"ב.

עוד יצוין כי בשל הידע המשפטי הרב שלו, יושרו וניסיונו המקצועי, עורך דין לתאונות דרכים ניר שלום יושב בוועדה בכנסת הדנה בהצעת החוק תיקון 112 לפקודת התעבורה- שמקצתה העלאת עונש הפסילה מ-3  חודשים ל- 6 חודשים בתאונות דרכים עם חבלה של ממש.

טלפון:077-9976882  מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

עורך דין תאונות דרכים
נושאי המאמר:
השאירו פרטים ואחזור אליכם
דילוג לתוכן