ערעור על דוח משטרה

קיבלתם דוח משטרה? בין אם מדובר בקנס ובין אם בהזמנה לדין, כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה, על מנת שיבחן אפשרות של הגשת ערעור על דוח משטרה. לא אחת, ניתנים דוחות שלא בצדק וניתן אפוא לבטל את הקנס ואת נקודות התעבורה, לזכות את הנהג במסגרת משפט תעבורה או להפחית במידה ניכרת בעונש שיוטל עליו.

מהי משמעותו של דוח משטרה?

ישנם סוגים שונים של דוחות משטרה. חלקם הם הודעת קנס בלבד, חלקם מלווים גם בנקודות תעבורה לחובתו של הנהג וחלקם, הזמנה לדין, הכל תלוי בסוג העבירה. כאשר קנס מלווה גם בנקודות תעבורה ובוודאי כאשר קיבל הנהג הזמנה לבית המשפט, חשוב מאוד לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ונסביר מדוע.

לנקודות תעבורה יש משמעות רבה עבור הנהג, היות שלאחר צבירת סכום מסוים של נקודות, יחויב הוא בקורס נהיגה מונעת וצבירה גבוהה יותר ( של 36 נקודות) תוביל לשלילת רישיונו למשך 3 חודשים. לכן, חשוב שלא למהר ולשלם את הדוח, אלא להיוועץ עם עורך דין תעבורה אשר יבחן האם ניתן להגיש ערעור על דוח משטרה.

חשיבות הייעוץ המשפטי גדולה עוד יותר עת שמדובר על הזמנה לדין, אז בית משפט לתעבורה יכול להטיל על הנהג עונש משולב של קנס כספי, נקודות תעבורה ושלילת רישיון. משום כך, זקוק הנהג לייצוג משפטי, במסגרתו, יוכל לעיתים עורך הדין להביא לזיכוי הנהג מן העבירה, בשל כשלים בעבודת המשטרה, או להגיע לתוצאה של עונש מופחת, בעקבות הצגת נסיבות מקלות בעניינו של הנהג.

נהגתי במהירות מופרזת

כאמור מעלה, כאשר נהג מקבל דוח משטרה, יכול להיות זה הודעת קנס כספי, קנס המלווה בנקודות תעבורה או הזמנה לדין. אחת הדוגמאות הנפוצות בהקשר זה, היא העבירה של נהיגה במהירות מופרזת, אשר לה 4 דרגות חומרה ובהן כל הסנקציות שהוזכרו לעיל.

בדרגה הראשונה יקבל הנהג קנס בלבד של 250 ₪, בדרגה השנייה הקנס עולה לסכום של 750 ₪ וכן יירשמו לחובת הנהג 8 נקודות תעבורה. ברמה השלישית יקבל הנהג קנס של 1,500 ₪ ו10 נקודות תעבורה ואילו בדרגה הרביעית והחמורה ביותר, יקבל הוא הזמנה לדין, אז יתנהל נגדו הליך פלילי בגין עבירת תנועה.

כפי שצוין לעיל, במסגרת העמדה לדין, יש לבית המשפט את שיקול הדעת איזה עונש לגזור על הנהג. לכן הגשת ערעור על דוח משטרה היא אפשרות שחשוב לבדוק עד תום, על מנת למזער את הנזק עבור הנהג, אין אם מדובר בהודעת קנס ובין אם במשפט תעבורה.

ערעור על דוח משטרה

מן הדברים שלעיל, ניתן להבין כי לדוח משטרה יש משמעות ענפה עבור הנהג. לרוב, אין המדובר רק בקנס כספי, אלא גם בצבירת נקודות תעבורה, אשר להן השלכות על רישיון הנהיגה שלו. כמו כן, במקרה שקיבל הנהג הזמנה לדין, מוסמך בית המשפט, להטיל עליו כל אחת מהסנקציות הללו ואף את כולן יחדיו.

במסגרת ערעור על דוח משטרה פועל עורך הדין בהתאם לנסיבות המקרה. אם מדובר בהודעת קנס, יבדוק האם קיימת אפשרות לביטולו של הדוח וכאשר מדובר על הזמנה לדין, יפעל לזיכוי הנהג מן העבירה בבית המשפט. הבאנו לעיל את הדוגמא של מהירות מופרזת, אשר מהווה את אחת מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר.

לא פעם, עורך הדין יאתר פגם בבדיקת המהירות שיכול להביא לביטול הדוח או לזיכוי הנהג מן העבירה ולכן כדאי לפנות לייעוץ בסיטואציה זו. אף במצב שבו עומד הנהג למשפט תעבורה וישנן ראיות המבססות הרשעה, יציג עורך הדין בפני בית המשפט טיעונים להקלה בעונשו של הנהג, ביניהן: העדר קיומו של עבר תעבורתי קודם, גילו של הנהג, הנסיבות שהובילו לביצוע העבירה ועוד.

נקלעת לבעייה תעבורתית? נתפסת נוהג בשכרות? היית מעורב בתאונת דרכים? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי לגבי ערעור על דוח משטרה אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882  

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com 

ערעור על דוח משטרה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן