הליך פלילי בגין עבירת תנועה

הוגש נגדך הליך פלילי בגין עבירת תנועה?

כל הפרטים על הליך פלילי בגין עבירת תנועה

חוקי התעבורה הינם חוקים חשובים מאוד שנועדו להגן על חיינו ולכן ישנה הקפדה על אכיפת חוקי התעבורה בישראל והחמרה בענישה, וכל אדם אשר נצא אשם בעבירה על חוקי התעבורה נענש בהתאם.

העונשים על עבירות התנועה ניתנים בהתאם לחומרת המעשה בעיני המחוקק: על עבירות קלות תהיה ענשיה קלה, של קנס כספי ו/או צבירת נקודות לחובתו של הנהג, ואילו בגין עבירות חמורות יותר, שלעיתים נחשבות כעבירה פלילית, ייתכנו עונשי מאסר ממושכים, וכמובן שלילת רישיון נהיגה לתקופות ממושכות או לצמיתות. בכל מקרה של משפט על עבירות תנועה, ובבוודאי כאשר העבירה נחשבת כעבירה פלילית, כדאי, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי, שיש לו ניסיון גם בתחום הפלילי.

סוגים שונים של עבירות תנועה

כאמור, חוקי התנועה מיועדים לצורך יצירת סדר בכביש ובדרכים ולהגנה על חיינו. כל נהג והולך רגל חייב לציית לחוקי התנועה על מנת שלא יסכן את עצמו, את הולכי הרגל או את הנהגים האחרים על הכביש. ישנן עבירות תנועה אשר נחשבות כעבירות קלות יחסית, וכאשר מבצעים אותן נדרשים לבחור בין תשלום קנס כספי לביו עמידה למשפט, במקרה והנהג כופר באשמה. עבירות אלו יכולות להיות דיבור במכשיר סלולרי בזמן נהיגה, אי-ציות לתמרור עצור או לתמרורי אזהרה נוספים ועוד.

העונש הצפוי בגין עבירות אלו, שעקב ביצוען לא נגרמה תאונה בפועל, הוא קנס כספי. במידה והאדם סבור שלא נעשה עימו צדק והוא מעוניין לערער על עצם האשמה, הוא יכול להגיע לבית המשפט, ולהיזער בעו"ד תעבורה. חשוב לציין שייצוג על ידי עורך דין תעבורה בקי ומנוסה יכול להוות את ההבדל בין זכייה במשפט וזיכוי מוחלט לבין החלטת בית המשפט על אשמה מלאה בכל הסעיפים.

עבירת תנועה כעבירה פלילית

אבל, בניגוד לעבירות הקלות שבגינן לא נגרמו תאונות, עבירה על חוקי התנועה עלולה להוביל לתאונה, ובמקרים אלה העונשים המושתים על הנהג הפוגע הם חמורים, כמובן.

קביעת חומרת העונש נקבעת בהתאם לחומרת העבירה: חבלה רגילה, חבלה של ממש או תאונת דרכים קטלנית.  בגין חבלה רגילה העונש הצפוי לנהג הפוגע יכול להסתכם בשלילת רישיון לפרק זמן של 3עד חודשיים. בגין בחבלה של ממש הנהג צפוי לעונש כבד יותר, שיכלול גם קנס, שלילת הרישיון לתקופה ארוכה יותר ואולי מאסר על תנאי. במקרה של תאונה קטלנית, שבה נהרג אדם אחר, צפוי להיפתח כנגד הנהג הפוגע הליך פלילי בגין עבירת תנועה ואם הוא ימצא אשם הוא עשוי לקבל עונש של מאסר בפועל, למשך של עד 20 שנים.

במקריה הליך פלילי בגין עבירת תנועה, עורך דין לתעבורה יוכל לסייע לכם להקטים למינימום האפשרי את העונש. ככל שעורך הדין מקצועי ומנוסה יותר הסיכוי שהוא יצליח לשנות את הסעיף שבו הנהג מואשם הוא גדול יותר, וכן הסיכוי שהנהג יקבל את העונש המינימלי הקבוע בחוג בגין עבירה זו.

במקרים בהם מדובר בתאונה קטלנית, שבה נפתח הליך פלילי כנגד הנהג הפוגעף חשוב שלעורך הדין שלכם יהיה ניסיון גם בתחום הפלילי.

כיצד לבחור עורך דין לייצוג במשפט על עבירת תנועה

אם אתם עומדים למשפט, בכל מקרה ובכל עבירה, בכדי לזכות בייצוג ראוי ובכדי להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את העונש המינימלי האפשרי חשוב מאוד לבחור את עורך דין מנוסה, וכדאי לשים לב למידת הניסיו שלו בכל תחום. לא כל עורך דין תעבורה הוא גם עורך דין פלילי, ולהיפך.

לכן, אם נפתחו נגדכם הליכים פליליים בעקבות תאונת דרכים קטלנית בה הייתם מעורבים ואתם נאשמים בגרימתה, חשוב למצוא עורך דין תעבורה שיש לו ניסיון, הבנה וידע גם בתחום הפלילי, כדי לזכות בייצוג הטוב ביותר האפשרי.

הוגש נגדך הליך פלילי בגין עבירת תנועה? נקלעת לבעייה תעבורתית? זומנת לבדיקה במכון? חושש לפסילת רשיון נהיגה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882  

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

הליך פלילי בגין עבירת תנועה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן