נהיגה בשלילה

שללו לך את רישיון הנהיגה? בוודאי תהית מהי המשמעות של נהיגה בפסילה. ובכן, מדובר בעבירת תעבורה שדינה מאסר של עד שלוש שנים. על כן, אם נתפסת על נהיגה בזמן פסילה, פנה אל עורך דין תעבורה אשר יעניק לך את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

נהיגה בשלילה – מתי נפסל רישיונו של נהג?  

ישנם שלושה מצבים שונים בהם נהג עלול לקבל שלילת רישיון ולעניין זה נציין כי כאשר פונה הנהג אל עורך דין תעבורה בשלב ראשוני, יכול הוא למנוע במקרים רבים את פסילת הרישיון. כך יכול הנהג להמשיך בשגרת חייו הרגילה ולא להסתכן במצב של נהיגה בשלילה. ובכן, בידי מי הסמכות להורות של פסילת רישיונם של נהגים? ראשית ישנו משרד הרישוי, השולל את רישיון הנהיגה של נהג אשר צבר 36 נקודות תעבורה למשך 3 חודשים. משום כך, חשוב לכל נהג לבצע בדיקת נקודות תעבורה מדי תקופה, על מנת שיוכל לדעת את מצבו בהקשר זה.

שנית, ישנו בית משפט לתעבורה, אשר בעת הרשעה בעבירה, יכול ויטיל על הנהג ענישה של שלילת רישיון לתקופת זמן מסוימת, כעונש יחיד או נוסף. כמו כן, קציני משטרה מוסמכים לבצע פסילה מנהלתית לתקופות של 30, 60 או 90 יום, על פי נסיבות העניין.

מהי הענישה בגין העבירה?

כאמור מעלה, רישיון הנהיגה של נהג יכול להישלל בסיטואציות שונות ועל ידי גורמים שונים. תהיה הסיבה אשר תהיה לפסילת הרישיון, משקרתה, אל לו לנהג לעלות על ההגה עד לסיומה של תקופת הפסילה ואם עשה כן, הוא מבצע עבירה של נהיגה בשלילה. מהי הענישה הקבועה בחוק עבור נהיגה בזמן פסילה? עונש מאסר של עד שלוש שנים.

האם על כל נהג אשר נתפס על נהיגה בשלילה ייגזר עונש זה? הדבר תלוי במידה רבה בטיב הייצוג המשפטי. עורך דין תעבורה בעל ניסיון ומומחיות, יבחן לעומקן את נסיבות המקרה ובהתאם, יציג בפני התביעה ו/או בית המשפט את כל הנימוקים הרלוונטיים המצדיקים הימנעות מעונש מאסר בפועל לנהג ותחת זאת מאסר על תנאי, פסילת רישיון למשך תקופה נוספת וכיו"ב.

ייעוץ מוקדם – יכול למנוע את השלילה

מאמר זה עוסק בהשלכות של נהיגה בזמן פסילה, אולם חשוב לדעת כי במקרים רבים, לו היה פונה הנהג אל עורך דין תעבורה בשלב ראשוני, הרי שיכול וניתן היה למנוע את שלילת הרישיון. לחילופין, לקצר את משך תקופת הפסילה. כך למשל, כאשר בדיקת נקודות תעבורה מגלה כי הנהג מתקרב לצבירה של 36 נקודות, אשר משמעותן כאמור שלילה ל3 חודשים, עורך דין תעבורה יעניק לנהג ייעוץ משפטי כיצד עליו להתנהל על מנת להימנע ממצב זה ואף יבחן אפשרות לביטול נקודות באמצעות המרת קנס לאזהרה וכיו"ב.

הנהג צפוי לענישה של שלילת רישיון בשל הרשעה בבית המשפט? עורך דין תעבורה ינסה למנוע את הטלת הסנקציה הזו או לקצרה באופן משמעותי. הנהג קיבל זימון לשימוע לצורך פסילה מנהלית? עורך דין תעבורה ייצגו בהליך השימוע ויעשה כל שניתן כדי להותיר לנהג את רישיונו.

עורך דין תעבורה

בשל הענישה המחמירה בגין נהיגה בשלילה, החושפת את הנהג כאמור למאסר בפועל של עד שלוש שנים, כאשר נהג נקלע לסיטואציה שכזו של נהיגה בזמן פסילה, חשוב שלא להשתהות ולפנות לקבלת ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תעבורה. תפקידו של עורך הדין הוא לבחון היטב את נסיבות המקרה ועל פיהן לחתור לתוצאה המשפטית הטובה ביותר.

ראשית, כמובן בדיקת האפשרות של מניעת הגשת כתב אישום נגד הנהג, ביטולו או זיכוי מן העבירה בבית המשפט. שנית, אם חלופות אלו אינן אפשריות, עורך דין תעבורה יפעל לגיבוש הסדר טיעון אשר במסגרתו לא ירצה הנהג מאסר בפועל, אלא תחת זאת תוטל עליו כאמור שלילת רישיון נוספת או  מאסר על תנאי.

נקלעת לבעייה תעבורתית? נהיית מעורב בתאונת דרכים? נתפסת בזמן נהיגה בשלילה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

נהיגה בשלילה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
מכשיר הממלז

מכשיר הממל"ז

מכשיר הממל"ז, מד מהירות לייזר, הינו אחד מבין מגוון מכשירי האכיפה האלקטרוניים שמשמשים את משטרת

קרא עוד
מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה (Bee) הינו אחד מבין מגוון מדי המהירות האלקטרוניים שמשמשים את משטרת התנועה לצורך

קרא עוד
דילוג לתוכן