עורך דין לתאונות דרכים

עורך דין לתאונות דרכים – מה דורש התפקיד?

בכל תיק המגיע לפתחו, בוחן עורך דין לתאונות דרכים את נסיבות המקרה לעומקן ועל פיהן מקבל הוא החלטה בדבר האסטרטגיה המשפטית המתאימה להשגת התוצאה האופטימאלית עבור הנהג. ראשית כל, היכן שניתן להעלות ספק משמעותי בדבר אחריות הנהג לתאונה, לרבות כאשר איתר עורך הדין כשלים ראייתיים בתיק, ייתכן ויהיה בדבר כדי להביא לסגירת התיק ללא כתב אישום.

התביעה החליטה על העמדה לדין אך הסיכוי לזיכוי הוא גבוה? עורך דין לתאונות דרכים ינהל את המשפט עד תום במטרה להביא לזיכוי מכתב האישום. כאשר נסיבות המקרה אינן מאפשרות להגיע לתוצאות המשפטיות הללו, יש לחתור לגיבוש הסדר טיעון, אשר במסגרתו יודה הנהג בעבירה ויקבל עונש מופחת. ככל ומדובר בעבירה כגון גרימת מוות ברשלנות שדינה מאסר בפועל, מטרתו של עורך דין תעבורה תהיה להמיר ענישה זו בעבודות שירות או מאסר על תנאי.

כאשר התרחשה תאונת דרכים, הנהג האשם בתאונה חשוף לכתב אישום, בהתאם לנסיבות המקרה. על מנת למזער את הנזק, חשוב כי בכל מקרה שכזה, יפנה הנהג אל עורך דין תעבורה לקבלת ייצוג משפטי. הדבר נכון עוד יותר עת שמדובר על תאונת דרכים עם נפגעים, אז חשוף הנהג לשלילת רישיון נהיגה ולעונש מאסר, ככל שמדובר על תאונת דרכים קטלנית.

חשיבות בייצוג משפטי

תאונות דרכים מתרחשות לא אחת בשל עבירת תעבורה כגון נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרור, עקיפה אסורה וכיו"ב. במצב זה, חשוף הנהג האחראי לתאונה לכתב אישום בגין עבירת תעבורה אחת או יותר ואם יורשע בעבירות המיוחסות לו, יכול ובית המשפט יגזור עליו שלילת רישיון נהיגה, נקודות תעבורה שיירשמו לחובתו ו/או קנס כספי.

היה ומדובר על תאונת דרכים קטלנית, התביעה יכולה להגיש נגד הנהג כתב אישום בגין הריגה או גרימת מוות ברשלנות ואלו הן עבירות שדינן מאסר בפועל. לאור כל האמור לעיל, הרי שישנה חשיבות רבה כי הנהג יקבל ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין לתאונות דרכים אשר יפעל למזער את הנזק מההליך המשפטי, כפי שיפורט להלן.

תאונת דרכים קטלנית

למרבה הצער, ישנן לא מעט תאונות דרכים קטלניות, המביאות למותו של הנפגע. מלבד הטרגדיה על מותו של אדם אחר, חשוף הנהג האשם בתאונה לכתב אישום בגין הריגה או גרימת מוות ברשלנות. בין שתי העבירות הללו ישנו הבדל מהותי ביותר ברמת הענישה: עבירת ההריגה דינה המקסימאלי הוא 20 שנות מאסר, לעומת גרימת מוות ברשלנות, אשר דינה עד 3 שנות מאסר. השאלה באיזו עבירה יואשם הנהג תלויה ביסוד הנפשי המיוחס להתנהגותו שהובילה לתאונה.

ככל שמדובר למשל על נהיגה במהירות מופרזת, הנטייה היא לראות בנהג כמי שפעל בפזיזות ובאדישות לתוצאות האפשרויות של מעשיו, אז התביעה תטה לכתב אישום בגין הריגה. לעומת זאת, כאשר התאונה נגרמה עקב חוסר תשומת לב רגעית למשל, אז רואים בהתנהגות זו כרשלנות. בשל ההבדל הגורלי כל כך בין שתי העבירות, אם עומד על הפרק אישום בהריגה, יפעל עורך דין תאונות דרכים בכל אפיק אפשרי על מנת להמיר את כתב האישום לעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

בחירת עורך הדין לייצוג

כפי שפורט בהרחבה במאמר זה, נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים הנו חשוף לכתב אישום בגין עבירות שונות. לעיתים, הענישה בעת הרשעה בעבירה הנה שלילת רישיון נהיגה ולעיתים מדובר במקרה טרגי של תאונת דרכים קטלנית, אז הנהג יעמוד בפני אישום של גרימת מוות ברשלנות או הריגה, למשל בשל נהיגה במהירות מופרזת אשר גרמה לתאונה. על מנת שהנהג יקבל את ההגנה המשפטית הטובה ביותר, עליו לבחור נבונה עורך דין לתאונות דרכים אשר ייצגו.

בעת בחירת עורך הדין, יש לתת את הדעת למומחיותו בתחום תאונות הדרכים והישגיו המקצועיים בתיקים קודמים. לצד זאת, על הנהג לוודא כי התנהלותו של עורך הדין מתאימה לו, הן מבחינת אופיו והלך רוחו, על מנת שיוכל להרגיש עמו בנוח והן מבחינת האסטרטגיה המשפטית והפתרונות שרואה עורך הדין למצב המשפטי בו נתון הנהג.

נקלעת לבעייה תעבורתית? צריך עורך דין לתאונות דרכים? הואשמת בגרימת מוות ברשלנות? מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים? אתה חייב להתייעץ עם עורך דין לתאונות דרכים. השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

עורך דין לתאונות דרכים
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן