בדיקת כשירות נהיגה

נהגים רבים מקבלים הזמנה לבדיקת כשירות נהיגה אשר מוסמך להמליץ על שלילת רישיון נהיגה. כאשר נפסל רישיונו של אדם, מהווה הדבר פגיעה משמעותית באיכות חייו ועל כן, אם קיבלתם זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה אשר ייצג אתכם בהליך זה ויעשה כל שניתן כדי למנוע את פסילת רישיונכם.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מה תפקידו?

תפקידו המרכזי של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הנקרא בקיצור – מרב"ד, הוא מתן המלצות למשרד הרישוי על כשירות רפואית לנהיגה. מטבע הדברים, כאשר מתקבלת החלטה על שלילת רישיון נהיגה, יש בדבר כדי לפגוע באופן מהותי מאוד באיכות חייו של הנהג. כמו כן, לא פעם, מדובר במי שנהיגה היא המקצוע שלו או מהווה חלק משמעותי ממשלח ידו.

במקרים רבים, ייצוג משפטי של עורך דין תעבורה יכול למנוע את שלילת הרישיון, או לקצר את תקופת השלילה אשר קבע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כמו כן, היה ונתקבלה החלטה על שלילת הרישיון, ניתן להגיש ערר על ההחלטה ועל מנת להגדיל את הסיכוי לקבלתו, על הנהג להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מקצועי המתמחה בתחום זה.

זימון לבדיקת כשירות נהיגה

אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מופנים אנשים רבים לבדיקת כשירות, מסיבות שונות, ביניהן:

  • שלילת רישיון נהיגה: מי שרישיונו נשלל למעלה משנה בעבירת שכרות או סמים, יופנה לבדיקת כשירות נהיגה על ידי משרד הרישוי.
  • עבירות תנועה רבות: נהגים אשר ביצעו מספר רב של עבירות תעבורה וקיבלו פסילה בת 9 חודשים ממשרד הרישוי- יקבלו זימון לבדיקת כשירות נהיגה.
  • מבקשי רישיון עם בעיה בריאותית: כאשר אדם סובל מבעיה רפואית או מחלות מסוימות, יש לוודא כי הוא כשיר לנהיגה ועל כן יופנה למכון .
  • קבלת רישיון לרכבים מסוימים: מי שמבקש רישיון נהיגה לרכב ציבורי או משא כבד, נדרש קודם לכן לעבור בדיקת כשירות נהיגה.

תהיה סיבת הזימון אשר תהיה, הליווי המשפטי של עורך דין תעבורה הוא חשוב וחיוני על מנת לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר ולמנוע מהמרב"ד לתת המלצה על שלילת רישיון נהיגה.

חשיבות הליווי המשפטי

כאשר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שולח זימון לבדיקת כשירות נהיגה, מומלץ מאוד לפנות באופן מיידי אל עורך דין תעבורה. ליווי משפטי של הנהג משלב מוקדם בהליך זה יכול למנוע במקרים רבים שלילת רישיון נהיגה.

מתוקף תפקידו רשאי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לדרוש מן הנהג להמציא מידע רפואי, לעבור בדיקות במכון וכן בדיקות של גורמים חיצוניים להשלמת התמונה. על סמך אלו יגבש המכון הרפואי לבטיחות בדרכים המלצה בדבר כשירותו הרפואית של הנהג לנהיגה.

כאשר התרשמותו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים היא כי הנהג אינו כשיר, עליו לסתור מסקנה זו ולנסות למנוע את פסילת רישיונו. לשם כך זקוק הנהג לשירותיו של עורך דין תעבורה אשר עוסק באופן שוטף בתחום זה, עובד בשיתוף פעולה עם רופאים מומחים ויוכל להציג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חוות דעת הסותרות את התרשמותו אודות מצבו הרפואי של הנהג.

באופן הזה, לנהג יש סיכוי ממשי להימנע מפסילת הרישיון. כמו כן, היה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים קיבל החלטה על שלילת רישיון נהיגה, עורך דין תעבורה ייצג את הנהג בערר ויפעל להשבת הרישיון.

ייצוג בוועדת הערר

במקרה שבו המלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הנה שלילת רישיון נהיגה, רשאי הנהג להגיש ערר לוועדה הממונה על כך, אשר בסמכותה לשנות או לבטל את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לשם כך יש להציג נימוקים מתאימים וענייניים, אשר ישכנעו את ועדת הערר כי המכון טעה במסקנותיו באשר לאי כשירות הנהג ועל כן יש אפוא להשיב לו את רישיונו.

מטבע הדברים, כאשר הנהג מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, הרי שהסיכוי לקבלת הערר גדל באופן משמעותי. עורך הדין יבחן לעומק את נימוקיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ויכתוב ערר מתאים.

את הערר יש להגיש ככלל, תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה על שלילת רישיון נהיגה. כמו כן, על החלטתה של ועדת הערר, ניתן להגיש ערעור בתוך 45 יום ממועד ההחלטה, אל בית המשפט המחוזי.

צריך להגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? צריך עורך דין תעבורה בעל ניסיון במכון הרפואי לבטיחות בדרכים? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו – עורך דין ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

בדיקת כשירות נהיגה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
דילוג לתוכן