חידוש רישיון נהיגה

חידוש רישיון נהיגה לאחר שלילת המכון הרפואי

בשנים האחרונות חלה החמרה ניכרת באכיפת חוקי התנועה ובמדיניות האפס סובלנות כלפי כל עבריין תנועה. על כן, ישנן לא מעט עבירות שבגינן יישלל רישיונו של העובר עליהן, לתקופת זמן בלתי מוגבלת. בכל מקרה שבו נשלל רישיון הנהיגה שלך בגין עבירת תעבורה כלשהי שעברת או, בכל מקרה שבו נשלחת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת שיבחן את כשירותך לנהיגה בכדי להגיע להכרעה לגבי עתיד רישיון הנהיגה שלך, חשוב מאוד שתיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום חידוש רישיון נהיגה.

באיזה מקרים שוללים את רישיון הנהיגה של הנהג?

ישנן כאמור לא מעט עבירות תנועה אשר המחוקק מגדיר אותן כחמורות ובגינן רישיון הנהיגה של הנהג עתיד להשלל. כך לדוגמא: נהג אשר נתפס תחת נהיגה בשכרות או תחת השפעת סם, נהג אשר ביצע עקיפה מסוכנת, נהג אשר לא נתן זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה, נהג אשר עקף במקום שיש בו קו הפרדה רצוף, אי ציות לתמרור ועוד.

במקרים שכאלה בית המשפט מחויב לשלוח את רישיונו של הנהג אשר הורשע בשנתיים האחרונות לפחות בשתיים מרשימת העבירות ברשימה זו. ישנן עבירות חמורות מאוד אשר בגינן ניתן לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג לשלושה חודשים גם אם ביצע רק עבירה אחת מבין שורת העבירות המדוברת.

מי הגורם המוסמך של שלילת רישיון ומניעת חידוש רישיון נהיגה?

בהתאם לחוק, ישנם שלוש גופים שבכוחם לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג ואף למנוע חידוש רישיון נהיגה: משרד הרישוי, בית המשפט והמשטרה. שלילת רישיון יכולה כאמור להיות לפרק זמן קצר או ארוך וכאשר מדובר על שלילת רישיון לטווח זמן משמעותי לרוב הנהג ידרש לעבור לאחר תקופת השלילה מבחן עיוני ומבחן מעשי בכדי לקבל את הרישיון בחזרה. לא פעם, הנהג ידרש לעבור ועדה הרפואית לבטיחות בדרכים אשר תבחן את כשירותו הנפשית והפיזית לנהיגה על הכביש.

בהתאם להחלטה לגבי כשירות הנהג על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, משרד הרישוי יחליט האם רישיונו ישלל או שיהיה ניתן להשיב לו את רישיונו. חשוב ורצוי שלא להגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים באופן עצמאי, אלא, להעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחומו, אשר ידע כיצד לייצג את הנהג בצורה הטובה ביותר בועדה הרפואית לבטיחות בדרכים וזאת בכדי שהועדה תחליט שהוא כשיר לנהיגה ובהתאם לכך, רישיונו לא יישלל.

לעיתים ישנם מקרים שבהם הועדה הרפואית כי האדם איננו כשיר ובגין זאת מומלץ לשלול את רישיונו. במקרה שכה חשוב לדעת שאף אם רישיונכם נשלל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, זהו אינו סוף פסוק. עורך דין לתעבורה יכול במקרים רבים להפוך את ההחלטה, בשאלה רפואית ו/או משפטית ולהשיב לכם את הרישיון. זאת באמצעות הגשת ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לועדה הרפואית היושבת בבית החולים תל השומר.

במסגרת הערר, יציג עורך דין לתעבורה חוות דעת רפואית הסותרת את מסקנותיה של הועדה הראשונה, בדבר מצבו הפיזי/נפשי של הנהג. באופן הזה, מבהיר הוא לועדה כי המסקנה בדבר אי כשירות הנהג לנהיגה, הייתה שגויה. כמו כן, ישנה אפשרות להגיש ערעור גם על החלטתה של ועדה זו, וזאת כאשר נפל פגם בחוקיות ההחלטה.

לסיכום, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים זימן אתכם לבדיקת כשירות? פנו אל עורך דין תעבורה אשר יכין אתכם להליך. הועדה הרפואית החליטה על אי חידוש רישיון נהיגה? אל תוותרו! ניתן להגיש ערר בנושא חידוש רישיון נהיגה ולהפוך את ההחלטה.

המרבד – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

זהו גוף ציבורי, הכפוף למשרד הבריאות ותפקידו הוא להמליץ למשרד הרישוי האם נהגים שהופנו אליו כשירים לנהיגה, מבחינה פיזית ונפשית. מי מפנה נהגים לבדיקות כשירות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בית המשפט לתעבורה, המשטרה ואף משרד הרישוי עצמו. כמו כן, לרופאים קיימת חובת דיווח לגוף זה, כאשר המטופל סובל ממצב בריאותי אשר יכול להשפיע על כושר הנהיגה ולהוות סכנה בכביש. קיבלתם זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים? לייעוץ של עורך דין לתעבורה יש חשיבות רבה, כפי שמיד נבין.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שלל את רישיונכם? אל תוותרו כי יש מה לעשות. במקרים רבים, עורך דין תעבורה יכול להגיש ערר על חידוש רישיון נהיגה ולהפוך את ההחלטה ולהשיב לכם את רישיון הנהיגה.

עורך דין לתעבורה – מכין אתכם לבדיקה

נהגים רבים פונים אל עורך דין דיני תעבורה רק לאחר שרשיונם נשלל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזוהי טעות. מדוע? היות שפנייה מוקדמת לעורך הדין, יכולה לא פעם למנוע את פסילת הרישיון.

עורך הדין מסביר לנהג אודות ההליך, כיצד עליו להתמודד עמו ומוודא כי המסמכים הרפואיים שמגיש הנהג למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מציגים נכונה את מצבו הרפואי. באופן הזה, קטן משמעותית הסיכוי לשלילת הרישיון. מה אם בכל זאת התקבלה החלטה על שלילת רישיון נהיגה, עורך דין לתעבורה יגיש ערר על ההחלטה.

נקלעת לבעייה תעבורתית? צריך עורך דין לתעבורה לצידך בכל בעיית נהיגה בפסילה?רוצה להגיש ערר לגבי חידוש רישיון נהיגה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

חידוש רישיון נהיגה
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
מכשיר הממלז

מכשיר הממל"ז

מכשיר הממל"ז, מד מהירות לייזר, הינו אחד מבין מגוון מכשירי האכיפה האלקטרוניים שמשמשים את משטרת

קרא עוד
מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה (Bee) הינו אחד מבין מגוון מדי המהירות האלקטרוניים שמשמשים את משטרת התנועה לצורך

קרא עוד
דילוג לתוכן