שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

חושש משלילת רישיון עקב אירוע רפואי?

אחת הסיבות המרכזיות לפסילת רישיון על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, היא אירוע רפואי חד פעמי או מחלה. מדובר בין היתר במי שלקה בשבץ לב, סובל ממחלת האפילפסיה או ליקויי ראייה משמעותיים. חשוב לדעת כי ייצוג משפטי של עורך דין תעבורה יכול למנוע את שלילת הרישיון.

הפניית הנהג למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזמן נהגים לבדיקות רפואיות בהתאם להפניה שקיבל. זו יכולה להגיע מגורמים שונים ביניהם, בית המשפט לתעבורה והמשטרה.

אולם, בחלק ניכר מן המקרים הדיווח מגיע מהרופא המטפל. עבור נהגים רבים הפונים אל עורך דין לתעבורה, זוהי הפתעה גמורה היות שהם מניחים כי חיסיון יחסי רופא – מטפל מגן עליהם ובמסגרתו, כל מידע רפואי הנו חסוי, אלא אם ויתרו במפורש על סודיות המידע.

בפועל, כל רופא בישראל מחויב על פי חוק לדווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על כל מטופל אשר מצבו הבריאותי פוגע בכושר הנהיגה שלו, זאת על אף קיומו של החיסיון, על מנת להגן על בטחון הציבור בכבישים.

מתן רישיון בתנאים

נהוג לחשוב כי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי להותיר את רישיון הנהיגה על כנו או לשלול אותו. אולם למעשה, ניתן לגוף זה שיקול דעת רחב יותר.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לקבל החלטות נוספות, למשל,שלילת רישיון עקב אירוע רפואי, לאשר את מתן הרישיון אך בכפוף למגבלות מסוימות, כגון, ביצוע בדיקות רפואיות תקופתיות, או תקופת המתנה (רלוונטי בין היתר לחולי אפילפסיה אשר נדרשים לעבור תקופה ללא התקף כדי לחדש רישיון).

כמו כן, כאשר לנהג יש מספר סוגי רישיונות, יכול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לקבוע כי הנהג כשיר לנהיגה ברכב פרטי בלבד ולא ברכב מסחרי, הדורש כישורי נהיגה גבוהים יותר. כפי שיוסבר להלן, רצוי מאוד לקבל ליווי משפטי של עורך דין דיני תעבורה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ייצוג עורך דין לתעבורה

בעת קבלת זימון לבדיקות במסגרת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מומלץ מאוד לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין לתעבורה, אשר יש בכוחו כדי למנוע את שלילת רישיון נהיגה. זאת על ידי הכנה של הנהג להליך מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כמו גם בדיקה של המסמכים הרפואיים שלו. עורך דין לתעבורה,

יוודא כי התיעוד הרפואי שהנהג מתבקש להביא עמו לבדיקה, הנו מעודכן ומתאר את מצבו הבריאותי בצורה נכונה, אשר תבהיר לועדה הרפואית במכון הרפואי לבטיחות בדרכים כי הנהג כשיר לנהיגה.

קיבלת בדואר מסמך אשר אומר שאתה נכנס לשלילת רישיון עקב אירוע רפואי ? צריך עורך דין תעבורה לצידך בכל בעיית נהיגה בפסילה? השאר פרטים או התקשר עוד עכשיו לעורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי אל תתמהמה!

טלפון: 077-9976882

מייל: Nirshalomlaw@gmail.com

שלילת רישיון עקב אירוע רפואי
ניווטט מהיר בעמוד
טופס צור קשר
מאמרים קשורים
מכשיר הממלז

מכשיר הממל"ז

מכשיר הממל"ז, מד מהירות לייזר, הינו אחד מבין מגוון מכשירי האכיפה האלקטרוניים שמשמשים את משטרת

קרא עוד
מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה

מכשיר הדבורה (Bee) הינו אחד מבין מגוון מדי המהירות האלקטרוניים שמשמשים את משטרת התנועה לצורך

קרא עוד
דילוג לתוכן